Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Honnan ered a lóerő (teljesítm...

Honnan ered a lóerő (teljesítmény) elnevezés?

Figyelt kérdés
Mi köze a lóhoz? Miért pont lóerő a neve? Lehetne bivalyerő is.
2010. júl. 6. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan nem tudom, de nyilván a lóhoz van köze, mert a kocsiket amikor még nem volt motor lovak húzták és gondolom innen van, hogy hány ló erejének felel meg.
2010. júl. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért a lovakhoz hasonlítják mert vontatáshoz azokat használták nagy többségben, de a nagyságe ex has meghatározás.Egy ló teljesítménye 4-5 LE is lehet könnyedén.
2010. júl. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert régen nem bivalyokat kötöttek a kocsik elé, hanem lovakat.
2010. júl. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy gozgepet elosszor egy banyaban hasznaltak, ha jol tudom a szen felszinre hordasara (vagy vizpumpalasra). Azelott azt a munkat lovakkal vegeztek. Ez az ujitas annakidejen 15 lovat helyettesitett a munkajaval es igy kapta az elnevezest hogy 15 loeros. Ha jol tudom, ez mind James Watt-nak koszonheto.
2010. júl. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 ToXeN ***** válasza:
100%

"Az elnevezés a gőzmozdony feltalálásában aktív szerepet játszó James Watt-tól származik. Ahhoz, hogy el tudja adni gőzmozdonyait, Wattnak ki kellett találnia egy mércét, amellyel a gépeket rangsorolta teljesítményük alapján. Mivel a gőzmozdonyokkal lovakat helyettesítettek, adta magát, hogy ezekben fejezze ki az új gépek teljesítményét."


Lásd: [link]

2010. júl. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
lóerő, mert régen ló húzta a cuccot. egy ló max teljesítménye lehet akár 10-11 lóerő is (de ez csak rövid ideig). ez a fogalom azt jelenti, hogy egy ló "átlagteljesítménye", amit hosszabbtávon bír. egy ember olyan 0,3 lóerős, de rövidtávon 2lóerő is lehet. még mielőtt 5en nekemugornátok: nemrég olvastam a wikipédia.org-n :)
2010. júl. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy átlagos ló átlagteljesítménye huzamosabb távon.

Nyilván nem matematikailag egzakt meghatározás, de kellett valami, amihez a gépek teljesítményét hasonlíthatják, és szerintem anno senki nem kukacoskodott, hogy de hát az én lovam 3LE-t is bír. A szomszédé meg csak felet. Statisztika, emberek! Átlagos teljesítmény. Meg józan ész.

2010. júl. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!