Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Honnan tudom, hogy egy anyag...

Honnan tudom, hogy egy anyag oldódik vízben, elegyedik vele vagy reakcióba lép vele?

Figyelt kérdés

És melyekhez tudok reakcióegyenletet írni?


Nagyon megköszönném, ha valaki példákkal is tudná szemléltetni! :)



2019. máj. 15. 13:36
 1/2 anonim ***** válasza:
42%
A tankönyvből.
2019. máj. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

#1-nek: lol, végülis ez a helyes válasz

A kérdezőnek:

Hát ez attól függ, hogy a válasz hova kell. Általános iskolában a polaritást kell tudni. A víz poláris és poláris anyagok oldódnak benne, pl.: poláris a só, a cukor stb. Apoláris az olaj, zsír, levegő stb.

Az elegyedésnél is igazából oldás történik (általános iskolában), egy fázist alkotnak, pl.: víz+alkohol

A reakciónál pedig ha apoláris az anyag, akkor semmit nem csinál vele, mivel nem találkoznak. Ha poláris akkor oldja/elegyedik vele vagy reakcióba lép vele. Ezt meg kell tanulni, hogy ami dehidratált az hidratálódik, pl.: égetett mész (CaO) + víz oltott meszet ad (Ca(OH)2).

Remélem a kérdésre válaszoltam.

2019. jún. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!