Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy embrió sejtjei csak 2...

Egy embrió sejtjei csak 2 hatványai szerint növekedhetnek?

Figyelt kérdés
Ha minden páros szervből három lenne, akkor mondjuk 3 hatványai alapján sokszorozódna az embrió sejtek? Elképzelhető ilyen mutáció, van rá példa?

2019. máj. 25. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
A sima sejtosztodast a paros/paratlan szervekkel osszekeverni eleg nagyfoku ismerethianyra utal, de nem baj, majd tanuljatok 7.-8. osztaly kornyeken hogy mi hogyan mukodik. Semmi koze egyiknek a masikhoz - kulonosen ha azt veszed, hogy van egy rakas szervunk, amibol csak egy van.
2019. máj. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden sejt ugyanakkor osztódik, akkor tényleg 2 hatványai szerint növekednek. A sejt belső felépítése miatt a sejtek kétfelé osztódnak. Egy idő után azonban az osztódások nem mind egyszerre történnek, így a sejtszám eltérhet 2 hatványaitól. Aztán egyes sejtek abba is hagyják az osztódást, vagy akár el is halnak, így a testben nem feltétlenül van 2 hatványának megfelelő mennyiségű sejt.
2019. máj. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#1-es, ez nem ismerethiány, hanem pont hogy egy nagy felfedezés. Állítom: ha a sejtjeink - embrió korban - nem ketté, hanem háromfelé osztódnának, akkor a páros szervekből hármas lenne, a páratlan (egyes) meg maradna annyi. Meg lehet cáfolni, meg lehet erősíteni.
2019. máj. 25. 23:42
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom, hogy ilyen szinten egyáltalán érdemes-e vitába bonyolódni... Különösen azért nem, mert már leírták előttem is: a leánysejtek és a szervek száma között semmi összefüggés nincs. Ha egy sejt négy felé osztódna, akkor sem négy tüdőfél lenne (vagy nem tudom mire gondolsz, ezt az egész maszlagot nem értem).

Az eredeti kérdésre a válasz: nincs ilyen mutációra példa. És nem is tennél fel ilyen butácska kérdést, ha tudnád a sejtciklus alapjait. Nincs olyan mutáció, ami lehetővé tenné a kettőnél több utódsejt létrejöttét (természetesen meiózis során 4 sejt jön létre, de az teljesen más. A II. főszakasz egy "rendhagyó mitózis" lényegében, tehát a sejtek ott is KETTÉ osztódnak).

És nem, nem osztódnak három hatványai szerint. Azt is leírták, hogyan: természetesen az egymást követő generációk nem egyszerre osztódnak, így nem jönnek ki pontosan a hatványok. De azért az exponencialitás jó közelítéssel tényleg működik.

Nem átfedő generációkkal ki is tudod számolni, hogy az egyes generációkban mennyi sejted van:

N(t)=N0*2^t/Td , ahol:

N0: kiindulási sejtszám

Td: megkettőződés (átlagos) ideje

2019. máj. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi határozza meg, hogy páros szervek párosan jönnek létre? Hogy lehetne növelni a számukat?
2019. máj. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, lehet fantáziálni a földönkívüli életről, hogy az ő örökítőanyaguk másként működik, így egy sejt háromfelé osztódik. De minden irányban osztódnak. A földi életnek csak kapóra jöhetett az, hogy a bilaterális szimmetria kedvező, és az örökítőanyag szerkezete miatt szintén kettéosztódnak a sejtek. Így egy osztódás, ami jobbra és balra osztja a testet, meghat6rozó lehet a sejtek sorsában, hogy melyik oldalra fognak kerülni. De ez egyáltalán nem biztos. A tüskésbőrűek sem kétoldali szimmetriájúak, pedig az örökítőanyaguk kétszálú.
2019. máj. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%

honnan veszed, hogy a sejtilosztódásnak bármi köze vab a szerveink számahoz? májból egy van, veséből 2, körömből 20,fogból 32 csontból 206, haj/szőrszál több tízezer.

sokat kell még fejlődnöd!

2019. jún. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
8%

Köröm pont páros. A fogak is.

Jó megfigyelő látja ezeket és nem építi be, amikor ezek ellen érvel.

2019. jún. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A felnőtt hím C. elegans-nak 1031 sejtje van a lárvaállapot végétől egészen haláláig. Hasonlóan, a hermafroditának 959 sejtje van. Ezután is növekednek, de ez csak a sejtek méretének növekedésével jár, számuk nem változik.


Ezek a számok még csak nem is párosak.

2019. nov. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!