Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyivel lesz kevesebb a...

Mennyivel lesz kevesebb a villanyszámla, ha a PC-t LAPTOP-ra cserélem? (számítás, becslés, bármi)

Figyelt kérdés

Számítógépemben 350 Watt os táp van + monitor amire anyi van írva fogyasztás gyanánt 174 V.

Tudom, hogy elvileg nem teljes 350 watt ot használ. De most számoljunk ennyivel... A monitorró fogalmam sincs, aki majd segít a számításban, adjon neki egy kb. fogyasztást.

Nap 12 órát megy a gép!

Veszek helyette egy laptop-ot ami összesen 90 W ot fogyaszt.

Azt is tudom, h szolgáltatónként változik az ár, ezért aki majd segít számolni, adjon megegy átlagárat.


Ami érdekel tehát:

Mennyivel növeli havonta áramszámlámat, az asztali számítógép, ha 12 órát megy naponta?

Mennyivel járul hozzá egy 90 watt fogyasztású laptop az áramszámlához havonta?


Én úgy kezdtem el gondolkozni, hogy:

350 watt (pc) + 300 watt (monitor) ; 12óra /nap = x Forint havonta

90 watt-os laptop 12óra/nap=x forint havonta


Tudom, h pontosan nehéz lenne kiszámolni, aki ért hozzá segítsen egy kb. összeget számolni kérem.


Csak az válaszoljon, aki ténylegért is ezen dolog számításához, és az árakról is van valami fogalma...


2010. júl. 7. 15:43
 1/8 anonim ***** válasza:
nag ykülönbség ám bizony, nekem is az asztali zabálta az áramot nagyon, de a laptop óta egy 5 ezressel lejjebb van a havbi fogyasztás, azért mégis kb az ötöde, sőt ...
2010. júl. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Egész pontosan hogy megy a dolog?

Napi 12 órában párhuzamosan megy a videókonvertálás, meg a furmark, vagy csak bekapcsolod letöltögetni?


Ha csak letöltögetsz, akkor csak magadat vezeted meg, ha 350W-tal számolsz. Ilyenkor ugyanis egy modernebb PC energiatakarékos módba vált. Nekem például a CPU-m vissza veszi magát (2×)1000MHz-re (2×)2600MHz-ről, a GPU-m pedig 800MHZ-ról 165MHz-re, ami például IGP-nél még kevésbé problémás. Simán be megy 100W alá a fogyasztás.


Előtte ülsz napi 12 órát, vagy ott hagyod?


Ha otthagyod, akkor a monitort ki is kapcsolhatod, ezzel nullára csökkentve a fogyasztását.


Ha már van asztali géped, akkor felesleges laptopra cserélni. Esetleg építhetsz direkt kis fogyasztású asztali PC-t jóval olcsóbban mint egy laptop.

2010. júl. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 ToXeN ***** válasza:
100%

Ha laptopot otthon használod, hálózatról, akkor jobb ha az akkumulátort kiveszed! Majdnem felére csökken a fogyasztás, ha nem kell az akku töltésével is foglalkoznia (ha tele van is tölti valamennyire).


Amúgy meg csak a régi CRT monitorok fogyasztanak olyan sokat, éppen most mértem a TFT-m működés közben 23W-ot fogyaszt!

2010. júl. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kapni 2500 Ft körül egy kütyüt, amit konnektorba dugsz, és kijelzi, hogy hány watt, hány volt, hány amper megy át rajta (meg összesít, időszakot mér, max. terhelést, stb). Nem tudom, mennyire pontos, mindenesetre a 40 W-os ventillátort 38-nak mérte, nagyjából jó.


Na, ezt bedugtam abba a konnektorba, amelyiken a számítógép van, összevissza 130 W (terhelve 150) körül vett fel áramot (+80 a monitor, ha bekapcsoltam). A táp a max terhelésre van kitalálva/méretezve, amihez közel ritkán járnak a gépek. Legfeljebb, ha minden a csúcson megy, az meg ritka.


Tehát ha 200 W-nak veszem a fogyasztást az egyszerűség kedvéért, akkor 5 óra alatt megy el 1 KWH, ami 30 Ft-os Áfás árral, és 12 órával 70 Ft naponta. Ez 30 nappal, 2100 FT.


Nagyságrendileg. A te számaid névleges max. teljesítmények, annyit nem eszik, tehát ha épp azt számolgatod, hogy hány hónap alatt hozná vissza a laptop az árát az áramszámlával, akkor ne ámítsd magad, számolj lényegesen kisebb fogyasztással!

2010. júl. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Ha csaj spórolás miatt akarsz laptopot venni, akkor azzal is számolni kell, hogy mennyi idő alatt térül meg, pl. egy 150Eft értékü laptop sosem hozza be az árát, ha harmadannyit zabál, ráadásul a miénknek a töltőjére az van írva hogy: 260W a felvett teljesítmény a leadott pedig 70W, melegszik is, ilyen hatásfok mellett mit vársz, és amúgy is kétóránként tölteni kell.

NEM ÉRI MEG!

2010. júl. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy monitor 100-120 W-ot eszik. Ha fullon megy a géped, akkor 350+120=470 W. 12 óra alatt ez 470*12 = 5,64 kWh. 1 kWh energia ára kb 50 Ft. ( [link] ) Az napi 280 forint körül van, havi 30 nap használattal (azaz hétvégén is 12 órával véve) 8400 forint/hó.

Ha a géped nem megy fullon, akkor ahogy írták, ennek akár a töredéke is lehet.


A laptop fogyasztása 90 W-tal és szintén fullon használva napi 12 órát: 90W*12h*30(nap)*50/1000 ft = 1620 forint lenne. A különbség tehát majdnem 7000 forint, évi 84000 ft körülbelül.


Minél kevésbé hajtod a gépet, annál kevésbé éri meg az energia miatt laptopra váltani, hiszen ha teszem azt csak 30%-on használod ki, akkor a PC 2500 forintot eszik meg, a laptop pedig 480-at, vagyis a különbség lemegy 2000 forintra.


Viszont sajnos a laptop életciklusa jóval rövidebb a PC-nél. Nagyon mérlegelni kell, hogy megéri-e a laptop, hiszen egy laptop mondjuk úgy 5-ször annyiba kerül mint egy hasonló mutatókkal rendelkező PC. Ha a laptop mondjuk 300000-rel kerül többe, mint a PC, akkor a fent kiszámolt 84000 ft kb 3,5 év alatt jön vissza.

Ha viszont gyengébb laptopot veszel (mármint kisebb CPU, kisebb memória, stb), akkor ugyanaz a feladat több ideig tarthat neki, szóval előfordulhat, hogy amit a PC-d röhögve megcsinál 20% teljesítménnyel, az a laptopot 80%-ra hajtja, másképp nézve amin a PC 5 órát dolgozik teljes erővel, az a laptopot mondjuk 20 órán át terheli. Vagyis nem lesz annyival kevesebb a szükséges energia, s ezáltal a visszahozott pénz. Ennek fényében nagyon határeset, hogy megéri-e laptopozni.

2010. júl. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 ToXeN ***** válasza:

Harmadik vagyok! Megmértem a laptopot kb 46W-ot vesz fel folyton (feltöltött akksival, anélkül 2-3W-al kevesebbet), ami 22 óra alatt tesz ki 1kWh-t azaz 36Ft-ot, átszámítva óránként 1,7Ft! 30Nappal és napi 12órával ez 600Ft havonta!


Töltésben lévő akksinál több az áramfelvétel, de ha otthon használod jobb ha bennt sincs a gépben! Az meg egyenesen a legrosszabb megoldás (fogyasztásban és akku-élettartamban is), ha fel van töltve és hagyjuk lemerülni, és feltöltjük, megint hagyjuk lemerülni...

2010. júl. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Helló!


Az én 19"os monitorom eszik 37Wot, tehát a 300wos monitor kicsit durva:)


48 Ft asszem a kwh, de számoljunk 50el.


Az előző válaszoló lemérte a laptopot, de ha még kicsit rá is számolunk mondjuk 60wra, akkor is lazán kevesebbet eszik, mint egy pc.


Amúgy azt megcsinálhatnád, hogy leméred terheléssel és terhelés nélkül a géped fogyasztását, lehet kapni mérőket vagy csak a villanyóránál trükközöl:), de ha tudsz kérni mérőt és akkor még fizetni se kéne érte.


Az a baj, hogy nem biztos, hogy megérné egy laptopra cserélni a Pc-t, nah meg így csak mki tippelni tud, de olyan 150W körül esznek a Pc-k terhelés nélkül.

2010. júl. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!