Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Csernobil akkor most felrobban...

Csernobil akkor most felrobbant vagy nem?

Figyelt kérdés
Nezem a csernobil sorozatot es ott csak az egyik reaktor robbant fel most akkor nem az egész atomerő robbant fel ?

2019. jún. 2. 03:46
1 2
 1/15 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
csak az egyik reaktor, a másik 3 az... talán a 2000 es évek elejéig működött
2019. jún. 2. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
4%

Egyik sem robbant fel.

Ha felrobbant volna, viszi magával a többit is.

2019. jún. 2. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
60%

[link]


Itt mindent elolvashatsz róla, de ha nem akarsz ennyit olvasni akkor itt a kérdésedre a lényeg: Gőzrobbanások történtek a 4-es reaktorblokkban, maga a reaktor nem robbant fel, hanem a robbanások következtében megsemmisült a reaktornak a fedele ami miatt a radioaktív anyagok a levegőbe kerültek. Ha maga a reaktor robbant volna akkor most nem lenne Csernobilban semennyi látnivaló, hanem úgy nézne ki mint Hirosima meg Nagasaki ( [link]

2019. jún. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
31%
Nem robbant fel az egész atomerőmű. Európában nem lenne élet, ha ez történt volna. A négyes reaktorban történt robbanás, de a többi nem sérült, olyannyira, hogy az első három reaktor 2000-ig termelt és az emberek bejártak dolgozni.
2019. jún. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
33%
#4 Baromság. Drágaságom, ha szénné atombombázod Európát még akkor is lenne itt élet, sőt elárulom jelenleg a lezárt zóna Európa leggazdagabb állatvilgáával rendelkezik pusztán azáltal, hogy kitakarították onnan az embert.
2019. jún. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
45%
Drágaságom az édesanyád, kedves 5-ös. Látom a lepontozás megy, de az értelmezés nem. Állatok most is vannak a zónában, mégse élhető. Miről beszélünk?
2019. jún. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
18%
5: Ha szénné atombombáznád Európát, ami nem egy atombomba ledobását meg egy reaktor tetejének a lerobbanását jelenti, hanem rengeteg atombomba ledobását akkor maximum egy eltorzult, mutálódott állatvilággal, emberekkel pedig sehol jópár évszázadon keresztül a robbanás és az utána lévő radioaktív sugárzás miatt.
2019. jún. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak a 4-es számú reaktor, de ott sem nukleáris, hanem egyszerű kémiai robbanás történt, ami széthordta nagy területen a súlyosan sugárzó anyagot.
2019. jún. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%
#4-7: a nevadai kísérleti telepen 100 atombombát robbantottak fel a felszínen (és további 800-at a föld alatt). Atombombát, tehát nem arról volt szó, hogy egy gőzrobbanás kilökött némi radioaktív anyagot, mint Csernobilban. Hanem konkrétan száz darab atombomba-robbantás történt, kint a szabad levegőn. Ettől a helytől 100 km-re fekszik Las Vegas, 600 ezer lakossal, és nem látsz a hírekben kétfejű embereket.
2019. jún. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Háromféle jelentős "nukleáris" robbanás volt eddig a történelemben. Súlyossági sorrendben:


1. Atombomba (Hiroshima). Itt maga a hasadóanyag (urán) "robban fel". A láncreakció hirtelen annyi hőt termel, hogy lökéshullámot indít el a levegőben maga körül. Kb. úgy, mint egy villám a mennydörgést. Ilyet azonban nagyon nehéz csinálni. Az atombombához nagyon jó minőségű (dúsított) uránból kell egy elég nagy méretű tömböt használni. Ilyen az atomerőművekben nincs, tehát atombomba jellegű nukleáris robbanást az atomerőművekben szándékosan sem lehetne előidézni.


2. Gőzrobbanás (Csernobil). Ez nagyjából ugyanaz, mint amikor az autónak felforr a hűtővize, vagy amikor a kukta felrobban. A reaktorokat vízzel hűtik, hogyha ez valamilyen okból túlmelegszik, akkor felforr, a keletkező gőz nyomása pedig szétveti a reaktort. Ehhez sem radioaktivitás, sem szikra nem kell, a robbanást egyszerűen a vízgőz nyomása okozza. A reaktor szétrepülő darabjai között persze sok radioaktív anyag is kijut így a szabadba.


3. Hidrogénrobbanás (Fukushima). Ez ugyanúgy kezdődik, mint a 2-es: a hűtővíz felmelegszik és felforr. A forró vízgőz és az urán érintkezése során hidrogéngáz keletkezik, ami egy robbanékony gáz. A reaktor belsejében ez nem gond, mert nincs szikra, ami a hidrogént meggyújtaná. Ahhoz azonban, hogy a gőzrobbanást elkerüljék, a reaktorban összegyűlt vízgőzt kiengedik a szabadba (mint egy kukta biztonsági szelepén). Ezzel együtt kijut a hidrogén is, ami a reaktort körülvevő épületben felhalmozódik, és egy szikra hatására berobban. Itt tehát már a reaktoron kívül, az épületben történt a robbanás, és magában a reaktorban nem is tett kárt.

2019. jún. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!