Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan ejthetünk egy agyat...

Hogyan ejthetünk egy agyat örök extázisba?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy minden eszköz rendelkezésünkre áll, hogy egy emberi agyon azonnali, atomi pontosságú beavatkozásokat végezzünk tetszőleges időn keresztül.


Hogy kellene 'belenyúlni' az agy működésébe, hogy a lehető legerősebb eufóriát élje át a tudat?


Illetve, nagy vonalakban, hogyan lehetne tartóssá tenni ezt az állapotot? Milyen agyfunkciókat kellene ehhez felfüggeszteni, átalakítani, stabilizálni?

(pl. ne történjen meg a túltelített érzés megszokása/kiégés)


Talán több megoldás is van erre, de olyat keresek, ami az agyszerkezet minél kisebb módosításával jár együtt.



2019. jún. 16. 01:43
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Örömközpont folyamatos ingerlésével az egész hátralevő életre garantálható a boldogság. Ami nem lesz túl hosszú, mert az illető még enni-inni is elfelejt.
2019. jún. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

#1, Ez egy érdekes kérdés.


Patkányoknál ez alap kísérlet volt:


[link]


Beültettek egy elektródot a reward központba, és a patkány egy gombbal stimulálhatta magát.


Egy idő után valóban elfelejtett enni, inni és elpusztult.


Kérdés, hogy embernél mi történne? Hiszen jóval magasabb kognitív képességei vannak. Vajon felül tudja-e írni.


Ez a heroinhoz hasonló állapot, csak annál erősebb és azonnali. A függőség garantált, és valószínűleg a heroinista sorsára jutna az illető.


Viszont szerintem felül tudná írni, és legalább táplálkozás megmaradna. Még ha semmi más nem okozna többé örömet. Olyan magas lenne a reward küszöbe, hogy teljesen elvesztené a motivációt bármire is.


Valószínűlet a nucleus accumbens is károsodna a dopaminerg neuronokkal együtt.


Viszont azt nem tartom lehetetlennek, hogy az ingerlés számítogépes vezérléssel finoman adagolható lehetne. A gond, hogy a mélyagyi stimulátor elektród általávan egy 1 mm vastag fém elektród, amivel nem lehet pontosan célozni térben. Csak beszúrod és ráadod a feszt, különböző frekcenciájú ingerléssel.

Pontosan nem is tudjuk, lokálisan milyen hatásai vannak a populációs és dendritikus szinten, de kb mintha egy A10-es harcirepülő GAU-8-as ágyújával lőnél egy kerti WC-re.


Ezt kiválthatja a jövőben az optogenetika. Vírussal fényérzékeny csatornákat juttattunk pontosan a céljsejtekbe, pl NaC dopaminerg sejtjeibe... és a stimulátor egy üvegszál, általában fiber laser, nagyon pontos hullámhosszal. Na ezzel már a célsejtekben 1-1 akciós potenciál is kiváltható ms pontosan.

Többszínű fénnyel és csatornákkal a NaC különböző sejtjei külön stimulálhatóak/gátolhatóak is.


Ezzel szerintem már előidézhető lenne stabilan egy általános jókedv, ami nem sütné ki a rendszert. Stabil víruskifejeződés kell csak és egy vékony optikai szál.


Bár elektródával is akár működhet, kezelhető lesz a depresszió több formája is. Csak a vezérlést az orvos fogja beállítani, mert könnyen zombivá stimulálhatja magát a beteg :(

2019. jún. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

Illetve van már több féle optogenetikai manipuláció is. Van amelyiknél ultrahangra aktiválódik a sejt, és van olyan amelyik RF stimulációra tüzelnek. Azaz nem fény, hanem egy speciális rádiófrekciára aktiválódik. Be sem kell ültetni elektródot/optoszálat, kívülről is stimulálható az agy. Csak be kell injektálni egyszer a vírust és a segédanyagot.


Chemogenetika is hasonló, ott a vírus megfertőzi a célsejteket. Majd később egy ártalmatlan anyaggal aktiválhatod/gátolhatod a sejteket. Ezzel már szelektívan blokkoltak/aktiváltak emlékeket!


Van már olyan vírus is, amit nem az agyba kell injektálni, hanem a szem mögötti vénába... a máj nem szűri ki egyből és szisztémásan megfertőz minden sejtet. Ha jó markerre lősz akkor csak a célsejteket.

2019. jún. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
0%
A nem természetes dolgok mindig visszaütnek valamikor, valahogy. Egy tartósított extázis a környezetednek sem lenne jó!
2022. júl. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!