Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Cikkcakkot rajzoltam egy...

Tom Benko kérdése:

Cikkcakkot rajzoltam egy derékszögű háromszögbe. Metszheti-e egymást a két befogó arany?

Figyelt kérdés
Az ABC derékszögű háromszög AB oldalán felvettem a P_1 pontot úgy, hogy P_1C=BC, majd az AC oldalán a P_2-t úgy, hogy P_2P_1=P_1C, majd P_3-at megint az AB oldalon, stb. Lehetséges-e, hogy a két befogó aránya pont az aranymetszés, ha P_n=A valamely n természetes számra?

2019. jún. 16. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lehetséges!
2019. jún. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Különösen az alapos érvelést köszönöm...
2019. jún. 17. 00:22
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Milyen furán van már kiírva ez a kérdés. Az aranymetszéses befogóarányú derékszögű háromszög olyan, amilyen. Szerkezd meg a P1, P2... pontokat, és nézd meg, hogy valamelyik egybeesik-e A-val. Nem esik egybe. Már P2 se fér rá az AC oldalra.

[link]

Az ABC pontokat a slendrián szövegezés miatt nekem kellett kitalálnom, hogy vannak, de csak a linkelt formációban van értelme a kérdésnek, azaz C-nél van derékszög, és CA > CB, máskülönben már a P1 se létezik.

2019. jún. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Közben számolgattam még, és az jött ki, hogy a P1, P2, P3, P4... pontok akkor jelennek meg először, amikor a derékszögű háromszöged 45°, 30°, 22,5°, 18°-os szögűek, azaz 90/2, 90/3, 90/4, 90/5... fokosak. Az aranymetszéshez tartozó 31,72° nincs a sorozatban. Érdekes módon az ezüstmetszéshez tartozó 22,5° viszont igen (P3).
2019. jún. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Na, ez már jó. Sajnos a GyK matematikai szövegképességei finoman szólva is primitívek, úgyhogy nem sikerült kellő minőségben átadni a gondolataimat. De ha fejben tudsz LaTeX kódot fordítani, legközelebb úgy írom.
2019. jún. 18. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!