Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy hívják ezt a "betegséget"?

Hogy hívják ezt a "betegséget"?

Figyelt kérdés

Hogy hívják azt a betegséget, amikor az illetőnek tetszik valaki, akivel nincsenek együtt, ő mégis elképzeli, mintha együtt lennének? Pl: közös programokat képzel el, különböző szituációkat, különböző romantikus dolgokat,meg olyan szituációk játszódnak le a fejében, ahol együtt tudnak lenni.

Van ilyen betegség vagy valami? Ha igen, mi a neve?

Az egyik barátnőm szokott ilyeneket csinálni, és egy kicsit aggódom érte, szóval ez most komoly kérdés. Tetszik neki valaki, de nem is beszél vele, viszont így elképzeli mindig a dolgokat, mintha így próbálná elfogadni, hogy nincsenek együtt azzal a fiúval


18/L



2019. jún. 19. 13:13
1 2
 1/13 dellfil ***** válasza:
57%

Nem hinném, hogy "betegség", ámbár ha nagyon elhatalmasodik, és a "normál" életvitelt már lehetetlenné teszi, akkor tán nevezhető kórosnak.

Mi lehet a "neve" az ilyen fajta "pszichózisnak"?

Tán a "maladaptív ábrándozás" a legjobb kifejezés?


[link]


Ez illik - szerintem - legjobban, az általad leírtakra.

Ha elhatalmasodik valóban veszélyes lehet.


[link]


Amúgy meg:


[link]


dellfil

2019. jún. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm 1.válaszoló!

Igen, azért tettem idézőjelbe, mert igazából tudom, hogy nem betegség, csak nem tudtam hirtelen minek lehetne nevezni.

Amúgy pedig nem vészes, mert így a fiúval nincs semmi, szóval nem is beszél vele, mert fél, hogy nincs nála esélye, meg a szokásos önbizalom hiányos dolgok ugye. Nem veszélyes ebből a szempontból se rám, se másokra, se a srácra. Teljesen normálisan él, jó tanuló, olyan mint egy átlagos korombeli. Alapból tök normálisan él, jól kijön velem, nem nagyon osztja meg a környezetével az érzéseit, csak velem, amikor nagyon rájön a lelki. Olyan, mintha így próbálná elfogadni, hogy nincsenek együtt.

Mégegyszer köszönöm!

2019. jún. 19. 15:12
 3/13 anonim ***** válasza:
65%

Egyáltalán nem biztos hogy betegség, inkább tudatállapot.

Ööööö...azt hiszem szerelmes :)

2019. jún. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen, azért írtam idézőjelbe a betegség szót 😅😊

De nem túlzás ez egy kicsit, akkor is, ha szerelmes? Vagy ez még a "normális kategória"?

Köszönöm a választ 2.!

2019. jún. 19. 15:28
 5/13 dellfil ***** válasza:
32%

Persze, hogy normális állapot! :)


dellfil

2019. jún. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
8%
Skizofrénia.
2019. jún. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
6.! Hát az kicsit más szerintem...
2019. jún. 19. 17:26
 8/13 dellfil ***** válasza:
56%

" Hát az kicsit más szerintem..."

Így van. Ne dőlj be. Az ilyen egyszavas "válaszok" nagy része amúgy is csak blöff... Mai napság nem "illik" álmodozni, mert minimum furcsán néznek az emberre. Mert az "gáz"...

(A píszí orientált, fészbuk uralta duplagondolos világ nem tűri az álmodozást. Sok minden más mellett. Amit preferál az a pszihopatoid viselkedés. Sajnálom, hogy ez van. De ez van.)

Amúgy meg:


[link]


dellfil


Ps.:Nem vagyok mazochista. Azaz, nagyon rosszul fog esni amit a fentiekért kapok. De ezek mennek...

2019. jún. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm a válaszaidat! Nagyon sokat segítettél!
2019. jún. 19. 23:17
 10/13 anonim ***** válasza:
Valaki azt képzeli, hogy barátja van és folyton mennek valahova. Mi más ez, ha nem skizofrénia?
2019. jún. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!