Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy hívják ezt a pszichés...

Hogy hívják ezt a pszichés betegséget, ami gyermekkorom óta megvan?

Figyelt kérdés
Gyerekként, ha örültem valaminek, mindig azt csináltam, hogy egybefontam a két tenyeremet és fel-le súroltam az ujjaimat egymáson. Szüleim ezt korán észrevették és rámszóltak, azt éreztették, hogy nem normális dolog, szégyellnem kell érte magamat. Ha elkezdtem csinálni, és rajtakaptam magam, akkor mindig szégyenérzet töltött el, pedig egyedül voltam, nem volt, aki rámparancsoljon. Később úgy gondoltam, hogy kinőttem, de minap azon kaptam magamat, hogy ismét csinálom, már felnőttként. Nagyon ritkán szokott előfordulni és van, hogy tudatosan észre sem veszem. Az a baj, hogy van egy másik ilyen "klikkem" vagy nem is tudom hogy hívjam, az zenehallgatásra szokott előjönni, az ellen pedig egyáltalán nem tudok küzdeni, az évek során semmivel nem tudtam csökkenteni az előbukkanását. Mi ez az "agybaj" nálam? Ezt kényszerbetegségnek hívják?
2017. júl. 30. 17:45
 1/3 anonim válasza:
Hát nem tudom. Nekem is van ilyesmim. Kézropogtatás és ilyesmik.
2017. júl. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kár, hogy a szüleid szégyenérzetet oltottak beléd emiatt. Valószínűleg nem akkora horderejű dolog ez, és talán ha nincs a szégyenérzet, "kinövöd" észrevétlenül. Ha csak ennyi bajod van... ettől még egy pszichiáternek is több rossz szokása van. Inkább azt rakd rendbe magadban, hogy ez csak valami gyerekkori szokás volt, amiből tök feleslegesen keletkezett egy traumád a megszégyenítés kapcsán. Gyerekként mindannyian csináltunk olyan dolgokat, amik felnőtt szemmel (a sajátunkkal is) furák. Volt olyan, hogy az utcán a kockalapos járdán nem léptél vonalra gyerekkorodban? Na, kb.
2017. júl. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Zenehallgatasnal mit csinalsz?
2017. júl. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!