Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Dárvin elméletét megtudod...

Dárvin elméletét megtudod cáfolni,?

Figyelt kérdés
Nagyon sok ideje létezik igy kérdés véleményem szerint hogy valós e?

2019. jún. 25. 00:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom megcáfolni. Nem is akarom, mert helyes, és valós.

De le tudom írni helyesen Charles R. Darwin nevét.

2019. jún. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%

Lehet esélyes lennél rá:


[link]

2019. jún. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
9%

Csak azt nem értem, hogy mit vitatkoznak ezen az agyhalottak.

7 nap alatt megtörténhetett az evolúció, vagyis a teremtő ahol volt, ott 7 nap, ami itt 100 millió évek.

2019. jún. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem vitatkoznak ezen már. Ez egy tévhit.


Tudományban sohasem keverjük a vallást és a filozófiát. Nem is feladata a természettudománynak ez. Az evolúcióra végtelens sok bizonyíték van, így tudományos elmélet, ahogy a gravitáció is.

Így vita sincs.


Vallási körökben a normális keresztények meg teljes mértékben elfogadják, vagy nem szó szerint értelmezik a Bibliát.


Ez a vita nem vita...

2019. jún. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Javítás: *nem keverjük a tudományt a vallással/filozófiával.
2019. jún. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon sok ideje létezik igy kérdés véleményem szerint hogy valós e?"


Valaki magyarázza már el nekem, hogy az miért érv valaminek a megkérdőjelezésére, hogy nagyon sok ideje létezik?


A tudományban természetesen ugyanolyan joggal megkérdőjelezhet bárki egy 2 éves, egy 20 éves vagy egy 200 éves modellt...

A tudományos közösség nyitott a kritikára.


De azt mindenki sejtheti, hogy amit 200 éven át nem cáfolt senki sem, miközben az elmúlt 200 év sorra arról szólt hogy egymást váltották a pontosabbnál-pontosabb modellek, elméletek, azt valószínűleg azért nem cáfolták mert valóban jól leírja a természeti jelenségeket.


Pedig volt nem egy próbálkozás rá.


Valahogy mégiscsak jól magyaráz sok-sok természeti jelenséget és kísérletes megfigyelést az evo elmélet.


De igazából nem tudom miért érdekli egy elmélet elfogadottsága azt aki hittől vezérelve foglal álláspontot. Az ilyennek nem tökmindegy hogy az élettudományokkal foglalkozó szakemberek mit gondolnak?

Ő egymagában, mint szabad ember higgyen amiben jól esik. Senki nem fog becsöngetni hozzá Darwin Fajok eredete könyvével azért hogy meggyőzze.


A hit szerintem akkor valódi, ha független a környezet álláspontjától. Magyarán aki tényleg hitből utasítja el az evo elméletet, annak halál mindegy hogy a tudományos konszenzus mennyi érvet pakol az elmélet mögé bizonyíték gyanánt.


Innentől meg céltalannak látom a vitát.


Emelem kalapom, további szép estét, nincs közös pontja a világképeinknek. Ennyi.

2019. jún. 25. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Wadmalac ***** válasza:
100%
A Biblia kicsit régebbi. Akkor nem lenne ideje kételkedni abban is?
2019. jún. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
13%
Mit szeretnél kérdezni a magad primitív nyelvén?
2019. jún. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

,,Nagyon sok ideje létezik igy kérdés véleményem szerint hogy valós e?"


A régi mivoltja és a változótlansága pont azt igazolja, hogy helyes. Bármikor, bárki megcáfolhatta volna és ma is meg lehetne cáfolni, de nem tudják.


Az evolúciós elmélet az emberi értelem és tudomány egyik legdicsőbb csillaga. Csodálatosan elegáns, frappáns (gyönyörű) és minden kérdést egycsapásra megmagyaráz, ami a fajok sokszínűségéből megfogalmazódhat:


Miért vannak különböző állatok? Miért vannak ennyien? Miért néznek ki furán a fosszíliákon az állatok? Miért tűnnek egyre eltérőbbnek az egyre régebbi korokból előbukkant kövületek? Miért lehet állatokat tenyészteni? Miért lehet növényeket nemesíteni? Miért vannak hasonló állatok és miért vannak ilyen eltérőek? Miért ilyen hasonló minden élőlény biokémiai szempontból? Stb... Csak egy elmélet van, ami minden ilyen jellegű kérdésre választ tud adni ugyan azzal az egyszerű magyarázattal: Az evolúció!


A vallásoknak már erőlködniük kell, hogy valahogy minden ilyen furcsa kérdésre magyarázatot adjanak Isten által. Mindegyik magyarázat egyfajta jellemzőjét írja le Istennek, de az evolúció 1 modellt használ és azzal megválaszol mindent!


Minden új felfedezés, megfigyelés az evolúciót igazolja! Sőt konkrétan csak akkor van értelme ezeknek, ha az evolúcióval magyarázzuk. Az Istennel való magyarázás nem tárja fel az összefüggéseket a megfigyelések között. Az evolúció pedig igen! Ráadásul nagyon szépen és átláthatóan mindegyiket, egyszerre!


Sőt! tökéletesen összeegyeztethető a vallásokkal, ugyanis nem mond semmit az élet kialakulásáról és nem is akar! Maga Darwin is hívő ember volt és hitt a teremtésben. A vallások is elfogadják az evolúció tényét. A Szent Atya is (természetesen) mert nem csak igaz keresztény, hanem tanult ember is...

2019. jún. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#7 Ideje lenne, de nem a kora miatt, hanem mert tele van önellentmondásokkal (ami időtől független...)

A kor miatt pedig gyanús lehet a dolog számomra mert de nem értek én a tudomáynhoz.

Mégegy: valaki kérem el tudná magarázni az evolúciós felvetést EGYSZERŰEN mer nem igazán értem a lényegét! Köszönöm!

2019. jún. 25. 10:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!