Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol lehet találni kristályokat...

Hol lehet találni kristályokat a természetben?

Figyelt kérdés

T. Fórumozók!

Van egy kisebb kristálygyűjteményem gyerekkoromból, de azokat a kristályokat mind vásároltam, és nem is olyan szépek. Az előbb egy ásvány-lexikont forgattam, amelyben számtalan cikk alatt lelőhelyeket javasolt az író a gyűjtők számára. Én sosem találtam a természetben kristály - néhány apró kvarctól eltekintve -, és ötletem sincs merre kezdhetném meg a keresést. Úgy értem, egy adott térségen belül hol. Elkezdek ásni, vagy egy sziklafalat kalapálni? Ez csak nem törvényes. Segítségeteket kérném ebben. Köszönöm!



2019. jún. 27. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
kimész a dunapartra, kettétörsz egy kavicsot és lett egy kvarckristályod.
2019. jún. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Wadmalac ***** válasza:
85%

"Az előbb egy ásvány-lexikont forgattam, amelyben számtalan cikk alatt lelőhelyeket javasolt az író a gyűjtők számára."

Pont egy ilyen a jó kiindulás.

Szerencsére ma már van neten is ilyen, guglizz egy kicsit. Lelőhely-infók is vannak, kifejezetten ásványfajtára specializálva, plusz infók is vannak arról, mi a legális turkálási mód az adott helyen.


Példa:

[link]

2019. jún. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
Csinálsz tömény konyhasó oldatot és belelógatsz egy madzagot. Pár nap alatt a madzagon sókristályok lesznek.
2019. jún. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#2 Köszönöm, ilyesmit kerestem!
2019. jún. 28. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!