Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan kell kiszámítani, hogy...

Hogyan kell kiszámítani, hogy a bolygók helyén más bolygók hány magnitúdójúak lennének?

Figyelt kérdés

pl.Uránusz-Mars

Vénusz-Jupiter


A válaszokat elõre

köszönöm! :)



2019. jún. 28. 18:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Feltéve, hogy a bolygó saját, abszolút fényessége nem változik: Ha d0 és d1 a tőlünk mért eredeti és az új távolság, b0 és b1 az eredeti és az új helyen látható fényesség, akkor:

b1 = b0 * (d0^2 / d1^2)

Vagyis ha mondjuk fele olyan közel hozod, akkor négyszer fényesebb lesz.

Viszont ha közelebb hozod a Naphoz, akkor több fényt kap és az abszolút fényessége is változni fog, úgyhogy még attól is függ, hogy Naphoz hányszor került közelebb vagy távolabb. Legyen s0 és s1 az eredeti és az új naptávolsága.

b1 = b0 * (d0^2 / d1^2) * (s0^2 / s1^2)

Remélem valaki javít, ha rosszul írtam.

2019. jún. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ja és persze attól is függ, milyen fázisban látjuk a bolygót, vagyis milyen irányból kapja a napfényt, és mi milyen irányból nézzük.
2019. jún. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Bocsi,de leírnátok számokkal? Mert nem értem. :(
2019. jún. 29. 11:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Te kérdezted, hogyan kell kiszámítani. :))

Mondjuk a Jupitert a Neptunusz helyére tesszük:

Föld naptávolsága: 1 CsE

Jupiter átlagos naptávolság: 5,2 CsE

Neptunusz átlagos naptávolság: ~30 CsE

Legyen a Jupiter fényessége 1, amikor a legközelebb vagyunk hozzá, és ugyanilyen állásba tesszük a Neptunusz pályájára.

b1 = b0 * (d0^2 / d1^2) * (s0^2 / s1^2)

új fényesség = 1 * (4,2^2 / 29^2) * (5,2^2 / 30^2) = 0,00063

Kb. 8 magnitúdóval lenne halványabb, szabad szemmel talán(!) éppen látható lenne egy kellően sötét helyről, városból esélytelen. (Ha jól számoltam.)

2019. jún. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!