Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Segítene valaki, hogy van a...

Segítene valaki, hogy van a mondás?

Figyelt kérdés
Régen jártam már iskolába, de a szélirány miatt kérdezném ezt a mondást, amit anno belénkvertek a suliban: Előttem van észak, hátam mögött dél, jobbra-balra a nap nyugszik, balra-jobbra pedig kél. Két utóbbinál melyik a helyes? Előre is köszi!

2019. júl. 2. 21:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen csak képzeld magad elé a helyzetet, amely a következő:


Előttem van Észak, hátam mögött Dél

balra a Nap nyugszik, jobbra pedig kél.

2019. júl. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Azt kell elképzelni, hogy a Földet választva viszonyítási rendszernek, felűlről nézve a Nap az óramutató járásával megegyezően jár. A keleti fekvésű lakásokban (9 óra állása) a lakók napkeltére ébredhetnek, esetleg a dőzsölők hasára süt a Nap. Míg a 9 óra állásnak megfelelő nyugati oldalon lévők a naplementét évezhetik este. (hacsak meg nem bolondultak napközben ebbe a kánikulában...)
2019. júl. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%

Gondolom, már hallottad a vadnyugat kifejezést. Ezt egy időben Amerikára használták az Európaiak.

Milyen irányban van Amerika Európához képest? Balra. Vagyis a (vad)nyugat balra van, amerre a nap is nyugszik.

2019. júl. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
53%
Azért az elég komoly hogy ha valaki nem tudja merre van nyugat.
2019. júl. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Az gondolom megvan, hogy pl. franciák, angolok vannak nyugatra, az oroszok meg keletre. Most képzelj el egy Európa térképet és állj rá. Ha fent van észak, tehát előtted, akkor balra lesznek a "nyugatiak", jobbra meg a "keletiek". (A Nap keleten kel, és nyugaton nyugszik.)
2019. júl. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
No ezért nem mondókákkal tanulunk. Ezt a kérdést fogom linkelni, amikor valaki amellett érvel, hogy valami jó mondókás memoriterrel lehet "egyszerűen" megtanulni.
2019. júl. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Persze, azt tudom, hogy az országhoz képest merre van észak, kelet, dél, nyugat. A teraszhoz viszonyítva kérdeztem, mert szinte mindig egy irányból fúj. De megfejtettem, köszi a válaszokat. Itt északi szél van általában. Ezért meleg a szoba. Köszönöm a válaszokat.
2019. júl. 3. 12:29
 8/19 A kérdező kommentje:
*Javítás: de megfejtettem a válaszaitokból. Főleg 1-esnek köszi szépen!
2019. júl. 3. 12:31
 9/19 anonim ***** válasza:
Tehát akkor az volt kérdés, hogy nálatok merre van észak? :))
2019. júl. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"Itt északi szél van általában. Ezért meleg a szoba."


Érdekes, hogy ezt a két különböző dolgot össze tudtad kapcsolni.

Akkor szerinted ahol déli szél van, ott hideg a szoba?

2019. júl. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!