Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ti észreveszitek már, hogy...

Ti észreveszitek már, hogy hamarabb sötétedik-e, vay az éjszakák picit hosszabak?

Figyelt kérdés
Mert én még nem pedig lassan egy hónapja lesz, hogy elmúlt a nyári napforduló június 21.

2019. júl. 10. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én egyelőre annyit tapasztalok hogy ebben a jó időben mintha kevesebb lenne végre a szűnyog. Kint lehet maradni naplemente után is.
2019. júl. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
21 óra körül fekszem le, akkor még nem nagyon sötétedik.
2019. júl. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 sadam87 ***** válasza:
87%

A nap 4 perccel megy le hamarabb, mint a napfordulókor, az éjszaka pedig 14 perccel hosszabb. Nem hiszem, hogy sokan érzékelnék.

[link]

2019. júl. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az év során nem egyenletes ütemben változik az éjszakák hossza. A napfordulók környékén alig változik. A napéjegyenlőségek környékén erősen változik.
2019. júl. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze hogy észrevettem. Nézem, mikor kel és mikor nyugszik a nap. A nappal hossza már nagyjából 20 perccel rövidebb.
2019. júl. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!