Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehetséges az, hogy...

Hogyan lehetséges az, hogy egy közönséges szög képes megkarcolni az üveget?

Figyelt kérdés
Ez elviekben ellentmondásos a számomra. Pontosan mi történik, hiszen a szög keménysége nem indokolná ezt?

2019. júl. 17. 17:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

Uveget lehet vizzel vagni, pedig a kemenysege nem indokolna ezt. Ha az adott vizmolekula nagyobb erovel nyomodik az uvegmolekulanak, mint amekkora erovel az az uvegmolekula kapaszkodik a tobbi uvegmolekulahoz, akkor a vizmolekula ki fogja tepni a helyebol az uvegmolekulat.

Ugyanez igaz a vasra is, csak az nem folyik, igy viszonylag konnyu kezi erovel is elerni vele az uveg megkarmolasahoz szukseges erot adott ponton.

Raadaskent az uvegfelulet altalaban nem vegytiszta, hanem valamennyire poros, es az apro porszemek (amik adott pillanatban beszorulnak a vas es az uvegfelulet koze) konnyeden nyomot hagynak az uvegfeluleten.

2019. júl. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Nem kapcsolódik, de az "üvegmolekula" szót olvasni is borzasztó volt.
2019. júl. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

1# A vízzel vágásnál a víz csak hordozó, a vízbe homoszemcsék vannak adagolva az vág.


Nem tudom milyen szögről beszélsz és milyen üvgről.

Nem, ez nem általános moist próbáltam ki itthon és nem karcolja.

2019. júl. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Úgy lehetséges, hogy az a szög valami speciális szög.

A normál szögeket lágyacélból készítik - nem karcolják meg az üveget.

Sokáig dolgoztam hőkezelő üzemben. Volt olyan megrendelőnk, aki azon görcsölt, hogy elég keményre edzettük edzettük-e az árúját. Csináltam az orra előtt egy rockwell-mérést. Láthatóan ez nem győzte meg a pasast, fogtam egy vitatott munkadarabot, és megkarcoltam vele a MEO ablakát. A kuncsaft megnyugodott.

Szóval reszelővel, cementált kúpkerékkel, gyorsacéllal meg lehet karcolni az üveget, de közönséges szöggel nem.

2019. júl. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 TappancsMancs ***** válasza:
76%
Érdekes volt a kérdés, hát ki is próbáltam. :) Kerestem olyan üveget és egy olcsó vacakot ami lágyabb acél és bizony nem karcolja. Pedig nyomtam neki rendesen, csikorgott is, és elvileg összevissza kellett volna karcolja, de semmi. Nem karcolja.
2019. júl. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Üveg,amit a teszthez használtam egy sima képkeretből vettem ki, korábban egy fotót szorított le. A szög pedig valójában egy rézcsavar volt. És simán összekarcoltam. Az egész tesztet egy vita miatt kellett elvégeznem, mert állítottam, hogy ez nem lehetséges, majd a teszt után ,mikor összevissza karcoltam az üveget ott álltam felette megrendülve, hitetlenkedve..
2019. júl. 19. 10:24
 7/12 anonim ***** válasza:
.
2019. júl. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az nem reiser csavar volt veletlenul? Azokat szoktak rezszinure szinezni, es azok kemenysege nagyobb mint a szogeke.
2019. júl. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kérdező! Akkor jól belógattál minket. Nem is szöggel karcoltad az üveget.

A Reisser még fúró-hegyű facsavart is gyárt. A kiálló csavarvégeket ledarabolni gyakorlatilag csak flexxel lehet. A távol-keleti kézifűrészlap egy darabig visít, aztán kapitulál az európai technológia előtt.

Valami ilyen sárga volt?

[link]

2019. júl. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 TappancsMancs ***** válasza:

Tényleg nem mindegy milyen fémről van szó. Én pont ezért kerestem egy régi gagyi csavarhúzót, olyat, ami vacak anyagból van.


A csavarokat meg tényleg bevonatozni szokták, ezüst és arany színűre is. Nézd meg valami olcsóbb acéllal.


Egy teszt csak a megfelelő körültekintés, és megfelelő tesz körülmények között hiteles. Én is elővehettem volna nagyon magas keménységű acélokat, vagy vídiát. Szándékosan nem tette.


Szögeket kevésbé ismerem, de ott is vannak betonba valóak, azok is talán kerülendőek. Pl.


Ha tényleg kíváncsi vagy rá, akkor pár perc alatt le tudod tesztelni.


Megjegyzem, ne úgy teszteljünk, mint a laposföldesek :) Nyilván.

2019. júl. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!