Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A hatás-ellenhatás csak...

A hatás-ellenhatás csak materiális dolgok között jöhet létre?

Figyelt kérdés

#törvény #fizika #Newton #hatás - ellenhatás
2019. júl. 18. 21:12
1 2
 1/14 Fizikakedvelő ***** válasza:
37%
Nem természettudományos kérdés.
2019. júl. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent számodra a materiális jelző?

Ha csak a szűken vett anyagot, akkor a válasz nem. Lásd például Lenz törvényét.

2019. júl. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%
Mivel csak materiális dolgok léteznek, így igen. Nem létező dolgok nyilván nem hatnak kölcsön semmivel semmilyen formában.
2019. júl. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A hatás-ellenhatás tulajdonképpen zárt rendszer impulzus megmaradását fejezi ki. Compton szórás, mikor foton szóródik rugalmasan elektronon, interpretálható így is, szerintem. (Legalábbis én úgy értelmeztem a kérdést, hogy mezőkre kíváncsi a kérdező, a foton pedig az elektromágneses tér kvantuma)


De még érdekesebb lehet talán az optikai csipesz ami egy Nobel-díjas ötlet és szintén impulzus megmaradáson alapul, keress rá.

2019. júl. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Fizikakedvelő ***** válasza:
43%
Nekem fizika-filozófia szakos tanárom van,s ő(egyébként jól összehangolva az osztályfőnöki tanácsokkal) megemlítette harmadik axióma etikai/filozófiai vonatkzoásait jövőnkre nézve. Azonban a karegória hibás.
2019. júl. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

@fizikakedvelö mire gondolsz?


Amúgy pedig pontosan ott érvényes, ahol a kinetikus és helyzet energia különbsége nem függ az adott koordinátától. Ha ez mező, akkor mező, ha matéria akkor matéria.

2019. júl. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Fizikakedvelő ***** válasza:
Nos,véleményem szerint aki egyáltalában a materiális jelzőt ilyen környezetben használja,az inkább valami filozófiai/spirituális megjelenésére kíváncsi a jól ismert törvényszerűségnek.(persze tudom,a kvantumfizika után az anyag már talán kevésbé egzakt mikroszinteken,s az energia sem tekinthető anyagnak,ezzel is lehet érvelni) Ezért kritizáltam a kategóriát.
2019. júl. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Először is definiálandó, hogy mik azok a "materiális dolgok"...

Mert a fizikában egyébként sem "dolgok" vannak, hanem ideális testek, modellek, törvényszerűségek, stb. A "materiális" bár létező fizikai fogalom/jelző, de kétlem hogy pl. a kérdező tudná mi az a materiális idő szerinti differenciálhányados, ami pl. a kontinuummechanikában elengedhetetlen fogalom...

2019. júl. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Amúgy Noether-re keressetek rá.

Kedvenc női tudósom. Tudtommal más nő közelébe se ér tudományos munkával. Sőt, férfiből se sok.

:)


Na szóval tőle származik az hogy lendületmegmaradás = Lagrange invariancia eltolásra

2019. júl. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen, mezőkre gondoltam. Pl elektromágneses mezőre vagy valamiféle sugárzásra
2019. júl. 18. 22:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!