Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek mivan az univerzum...

Szerintetek mivan az univerzumon túl, esetleg van egy olyan bolygó, univerzum, világ, akármi amik felfogják a 4d -s,5d -s "hatásokat"?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Rengeteget olvasgattam erről, bár mindenféle témában. Észre vettem hogy van még rengeteg ilyen kérdés dee.. Frissebb infókkal szeretnék kicsikét gazdagabb lenni, mert azok a kérdések már 9-10 évesek. Szerintem azóta min. 1 fokkal előrébb lettünk ezeknek a terén, esetleg újabb teóriák, megfejtések születtek.


Engem mindig érdekeltem a bolygók, feketelyukak, féreglyukak, fehér lyukak ( najó, ezek a részek eléggé érdekesen hangzanak.. ) mindenféle olyan dolog, ami az űrrel kapcsolat.


Meghogy van e olyan univerzum, másféle világ ahol teljesen máshogy működnek a dolgok, és az ottan élőlények 4d s ; 5d s határban látnak vagy ilyesmi. Ugyan is olvastam már olyasmit, bár ez nem biztos hogy igaz mert rengeteg dolog csak elmélet, hogy vannak olyan világok,univerzumok ahol máshogy működnek a fizika szabályai.


Fúúh, eléggé kezdőnek érzem magamat ezeknek a terén, biztos vagyok hogy sok butaságokat írkáltam, utólag is bocsánat és köszönöm annak, aki végig olvasta és normális választ ír!



2019. júl. 19. 23:41
 1/8 EagleHUN ***** válasza:
78%

A jelenleg ismert univerzum kizárólag 3D- s térben (+idő) így a benne élők is csak eddig képesek felfogni amit látnak.


Hogy ezen az univerzumon kívül van -e olyan ami ennél több jó kérdés.


Tehetnénk is egy pontot, de pár elméletet meg kell említeni a témában:


Van olyan elmélet is hogy egy 4D-s univerzum fekete lyukja vagyunk mi egy 3D-s univerzum. De ez is csak elmélet mint ahogy az is hogy rengeteg univerzum buborék lehet még, mind más más tulajdonsággal.


Szintén egy másik elmélet a húr elmélet ami matematikai alapon jósol és ez idáig nem sikerült cáfolni, hogy 12 Dimenzió létezik, de a 3-on felüliek be vannak "csomagolva" a tér szövetébe. (De megerősíteni sem tudta még senki ezért elmélet.)

Tehát akár létezhet is olyan ahol párhuzamos dimenzió velünk és 4D van.

2019. júl. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Érdekes téma, de gyakorlatolag bármit odsképzelhet az ember, mert jelen állalotunkban semmit nem tudunk róla. A feltételezések szerint a nagy bumm előtt ugye nem volt semmi, se tér, se idő, se fizika... de gondolom erről olvastál te is. Tehát magyarul az általunk ismert tér-időn kívüli hely nem létezik, pontosabban létezhet, de azt mi nem tudjuk értelmezni. De ez már filozófiai megközelítés lesz így lassan 😃😃


Szóval ja... a semmi és a minden egyszerre. Az ember úgy alakult ki, hogy alapvetően végletekben gondolkodjon. Viszont a tér és az idő lehetséges, hogy nem ilyenek.


Van olyan elmélet is, hogy a nagy bumm már nem az első volt, és nagyon sokszor lezajlott. Egy ideig tágul a tér, aztán utána összeroskad magába, aztán újrakezdődik....

2019. júl. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

"Van olyan elmélet is, hogy a nagy bumm már nem az első volt, és nagyon sokszor lezajlott. Egy ideig tágul a tér, aztán utána összeroskad magába, aztán újrakezdődik...."


Mi ennek az elméletnek a neve? És hogy kell ezt elképzelni? Minden ugyanúgy történik, mint ahogy most is, eddig is, és ez megy már jó ideje? :O Vagy állandóan más és más történne, más bolygók alakulnának ki? (például a Föld nem jönne létre a következőnél)


Elég durva lenne ha folyamatosan ismétlődne az univerzum története, mert állandóan újraélné mindenki a saját életét, újra és újra, lehet hogy örökké...

2019. júl. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%

Mivel ezt pontosan senki nem tudja és az emberi fantázia gyakorlatilag végtelen ezért számtalanul sok válasz létezhet.

Az én fantáziám meglehetősen sivár ezért fantáziálás helyett egyszerű dolgokból indulok ki, melyek a következők:

1.) Először is elfüggetlenítek a relativitáselmélettől.

2.) Minden működést hatás ellenhatás, akció reakció stb. elvén képzelek el.

3.) Bármi ami elkezdődik az véget is fog érni.

4.) Valami csak valaminek a következményeként lehetséges.

5.) A tér az idő és az energia valós értelemben véve öröktől fogva létezik és valós értelemben vett végtelen mennyiségben.

6.) Az univerzum nagy valószínűséggel tágul, melyet én inkább szétáramlásnak neveznék. A tér mi a csudának táguljon ha egyszer végtelen.

7.) Az univerzum ha egyre nagyobb lesz akkor régen nyilván kisebb volt. Innen származik az ősrobbanás elmélet.

Mi jön ki ebből a 7 pontból?

Az 5-ös pont alapján számtalanul (végtelenül) sok univerzumnak kellet léteznie a mi univerzumunk előtt is és végtelenül sok fog létezni a mi univerzumunk után is. Szintén az 5-ös pont szerint, ebben a pillanatban is végtelenül sok univerzum kell, hogy létezzen mi több kivétel nélkül mindegyik univerzum a legfőbb paramétereiket tekintve (létezési idejüket, nagyságukat, összetételüket, pillanatnyi fázisállapotukat stb.) azonos kell hogy legyen, ami a 2-es pont alapján az univerzumok közötti energia kiegyenlítődési folyamatoknak köszönhető. De ez csak az én „sivár" fantáziám terméke. (Persze lehet hogy nagyon sokan másoké is.)

2019. júl. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az alapvető kérdés, hogy ez a tudomány rovat. A mese rovatban lehet nem tapasztalható dolgokról fantáziálni, a tudomány azonban ilyen nem tesz.

A látszólagos ellentmondás abban van, hogy a tudomány művelője is ember a maga esendőségével. És pihenésképpen szívesen fantáziál. Szenzációra vadászó, semmit sem értő újságírók pedig ugranak az ilyesmire és képesek bizonyított tényként tálalni. De ez nem több, mint kikapcsolódni vágyó tudós elmejátéka. Egy pillanatig sincs meg benne a bizonyítás vágya, hiszen tudja, nem lehetséges.

2019. júl. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hűha, még azt sem értjük mi van alattunk. Mint például a földünk magja.)

Jelen spekuláció alapján egy másik univerzum van mellettünk. Illetve több is ami szinte határolja már a miénket.

2019. júl. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
41%

A tér nem létezik. Pont.


Ezzel probléma megoldva, többé nem kell fájjon a fejünk a végtelen Paradoxona miatt.



Azért mondom hogy Paradoxon, mert ha létezne, elméletileg muszáj lenne hogy végtelen legyen, gyakorlatilag meg lehetetlen lenne. Ez színtiszta józan ész.



Azt hogy nem létezik nehéz az agyunknak felfogni,


de mégis sokkal könnyebb felfogni, mint azt hogy végtelen.



A gondolatunkban is el tudjuk képzelni a világegyetemet, és ott nem foglal helyet, nem kell tér neki.


Az észlelt környezetünk képek és képzeletek, egyszerűen tértelen. Ettől még valóság, a mi valóságunk.


Úgy hiszem a tér illúziója a véges felfogóképességünk eredménye, mert nem vagyunk képesek az összes észlelésre szánt képet egyszerre látni/felfogni.

2019. aug. 12. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
22%
Nincs semmi az univerzumon túl. Csak a nem létező nem létező hely. A párhuzamos univerzumoknak pedig nincs bizonyíték, hogy léteznének. A Féreglyukakkal talán átlehet menni egy másik világba.
2019. aug. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!