Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Túl reagálnám? Túl érzékeny...

Túl reagálnám? Túl érzékeny vagyok?

Figyelt kérdés
10 éve vagyunk együtt a férjemmel. Van 2 gyerekünk. Ismerjük egymást amennyire csak lehet. Szeretem a karácsonyt nagyon! De ő nem igazán szereti. Küszködésnek véli. Na most megbeszéltük hogy ki mit kap majd. Neki előre megmondtam mert nem szereti a meglepetéseket, hogy mit veszek. Ezzel nem is volt gond, segített is nézni olyat amit igazán szeretne. Viszont én nagyon nagyon szeretem a meglepetéseket! És a 10 év alatt egyszer sem volt az hogy ne tudtam volna előre mit kapok. Mindíg örülök! De valahogy el vész a varázsa szerintem ha tudom mi van a csomagolás alatt. Ezért idén megkértem hogy ne mondja el. Nem akarom tudni. Olyan jó volt! Küldtem is neki pár dolgot hogy mi az amire vágyom. Nem vagyok egy nagy igényű nő azt tudni kell. Soha nem költök magamra semmit. De a karácsony más. De olyankor sem szállok el. Na de a lényeg az hogy megkértem hogy ne mondja el! Nagyon sokszor!!! Erre ő megmutatta és még használtat is vesz mert olcsóbb 5000 ezer ftal. Nagyon sok használt cuccunk van , amúgy nem érdekelne. De tényleg soha nem kérek semmit. És ez most nagyon bánt. Tudom hogy szőrszál hasogatásnak hangzik az egész. De tényleg nagyon rosszul esik. Nagyon megbántott.
2021. nov. 28. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Még jó sok idő van karácsonyig. Mondd meg neki, hogy vegyen mást is és azt ne mondja el. Amúgy nem igazán értem. Ez igazán apróság lenne. Meg kell venni és elrakni. Ennyi. Ha ennyire nem szereti ezt az egészet akkor is ki lehet bírni azt a pár napot, már csak a család kedvéért is. Itt szerintem mélyebb dolgok vannak a férjednél, valami más lehet ennek a hátterében nála.
2021. nov. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben melletted állok!

Próbáld meg vele megbeszélni, hogy miért tesz ellenedre. Indokolja meg. Ha szeret, akkor ezt így mutatja ki? Magyarázd meg neki, hogy nagyon téved. Az ajándék általában azért ajándék (drága dolog esetében, néha jó ha a megajándékozott is tudja), tehát azért ajándék, hogy meglepetést okozzon.

Ha nem használ neki a szép szó, akkor pedig Te mondd el neki, hogy mit kap. Tudja meg, milyen érzés, amikor a másik pofon egyszerű kérését nem képes teljesíteni. Amíg udvarolt, nem vetted ezt észre? Azóta megváltozott?

Kellemes ünnepeket!

2021. nov. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"a 10 év alatt egyszer sem volt az hogy ne tudtam volna előre mit kapok" - Ha ez ilyen régóta fennálló probléma, akkor azért ez részben a te hibád is.


Szerintem a férjednek valami trauma áll a háttérben vagy érzelmi téren, az igazi okot csak pszichológus tudná feltárni, hogy miért nem szereti a karácsonyt, ebben egyessel egyet értek.


Viszont ha használtat vett, mert 5000fttal olcsóbb, akkor nem fog még 1 teljesen új ajándékot venni, ebben az egyessel nem értek egyet.


"Soha nem költök magamra semmit." - Úgy érzem, hogy te elhanyagolod/elnyomod magad, és ezért vártad annyira ezt az alkalmat, úgyhogy nem teljesen a férjed sara.


Nem vagy túl érzékeny, ne érvénytelenítsd el az érzéseidet.


Ha csak ragtapaszt akarsz, akkor mondd el neki, amit ide leírtál, hogy neked ez sokat jelentett volna és megbántott, mert elmondta előre, és ne tegyen ilyet soha többet.

De szerintem itt amúgy ennél bőven több húzódik meg.

2021. nov. 29. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
31%
Gyerekeknek szamit az ajandek ... felnott ember megelegszik a jo hangulattal. Igy szep a Karacsony :)
2021. nov. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megbeszéltük! Köszönöm mindenkinek! Elmondtam neki mit érzek ezzel kapcsolatban. Kicsit érzékenyebb vagyok most én is a kelleténél. Ő is szép karácsonyt szeretne. Csak nem bír titkot tartani. Elnézést kérek mindenkitől a kirohanásért.
2021. nov. 29. 09:43
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
09:11-el nem értek egyet!:) attól, hogy gyereked van, nem szűnsz meg létezni érző embernek, elég gáz, ha gyerek után, már csak a gyerek van, így mennék tönkre a házasságok, lesz üres és lapos és csak a gyerek körül forgó. Nekem egy 4 éves fiam van, de az Ő ajándékai közé berejtettem a páromét is, így 11 év után is. Nehogy már egy anya ne vágyjon semmire, csak élje a monoton, "anya vagyok, csak a gyerek van nekem" életét...
2021. nov. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!