Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések

Egyéb kérdések - Gyakori kérdések

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
Férfiak le vannak kulázva?

Nőkhöz köthetően annyi nap van ami róluk szól, ugye van, nőnap, anyák napja, valintin nap, az utóbbit már mondhatjuk hogy nem de azt is inkább ő nők várják míg férfiak általában kevesbé, mindig nekünk ajándékozni a nőket meg kedvükben járnunk, amúgy is hétköznapokban...

25
Lányok Május-1 ha elmentek valamilyen rendezvényre ki mit választana a lenti listából vagy ki hogyan állítaná össze?

A B Kürtöskalács Vattacukor Céllövölde Körhinta Gyümölcs lé Szénsavas üdítő Plüssállat Héliumos lufi Jégkrém Fagyi

2
Nem irigylem a keresztanyámat idén ennyi féle családi mérföldkő ünneplésének a szervezésében. Hogy tudnék neki segíteni?

2026-ot írunk, idén 5 nagy mérföldkő lesz, és abból még egy se jött el. Én persze magának az ünneplésnek örülök, csak a vele járó macerákkal nem, mégis besegítenék a keresztanyámnak. Ő róla azt kell tudni, hogy mindent szeret egyedül szervezni, de ez túl sok neki, kb 3...

8
Ajjaj??? Most???

Sziasztok rólam tudni kell hogy nem szoktam hordani csak mackót 19 éves fiú vagyok. Pedig nagyon jól állna egy farmer mindenki azt mondta. Ma viszont mennem kell este teljes öltöny szettben egy ünnepségre. Nem fogok feszengeni benne? Mennyivel másabb érzés viselni egy...

12
Hol tudom megnézni hogy milyen programok lesznek március 15-n a varnegyedben?

Illetve milyen múzeumok vannak a környéken? Tudom hogy Google a barátom de így könnyebb...... Budapestiek kérlek benneteket

2
Milyen volt,vagy milyen lehetett a viktoriánus korban a karácsony és a szilveszter?!

Bocsánat elnézést de nem találtam történelem témakört:-(:-s

5
Ki-hogy fogja túlélni a mostani extra hosszú unalmas 5 napos karácsonyt/hosszú hétvégét?

Extra nehéz, mert ilyenkor nem eszek semmit, az alakom fontosabb, mozogni se lehet, alkoholt nem iszok szerencsére, így ilyen is kimarad, rokonokhoz nem járunk ilyenkor, úgyhogy marad 5 napi monitor. 2 új videojátékot kinéztem, ezeket fogom végigtolni non-stop. Ti?

11
Hol lehet ilyet kapni?

Sziasztok!Ezt a hóembert keresem. Régen a székesfehérvári Alba plázában lehetett kapni, ilyen karácsonyi kirakodón belül. Azóta sajnos ilyen hóembert nem láttam. Valaki esetleg tudja hol lehet még kapni vagy egyáltalán árulnak-e még ilyet.Kifejezetten ugyan ilyet...

2
Ajándék egy 60 éves férfinak?

Tipikus falusi csóka, így "nagyvárosi" dolgok nem érdeklik. Kollégák akarnak neki ajándékot. Amúgy ilyen iszogatós fószer, de piát nem akarunk mert leinná magát és 2 hétig nem látnánk. Szereti a kajákat is, jól főz illetve disznóvágásokon is részt vesz.

4
Ünneplési mód az új ország állampolgárságának megszerzésére és a magyarnak megszűnésre?

Én és párom 5 éve költöztünk ki és mindkettőnknek csütörtökön lesz lehetőség az új állampolgárságot fixálni. Nagyon vártuk, hogy végre minden módon az új országgal azonosuljunk, itt éljünk teljeskörű állampolgárként és megszabadultunk a mai napra már kínosnak tartott...

9
November 19.: férfiak napja, március 8: nők napja. Megemlékeztek a férfiakról a férfiak napján, illetve megemlékeztek a nőkről március 8-án? Mennyire...

Mind férfiaktól, mind nőktől kérdem ezt. Tudom, a nők napja sokkal "híresebb", de vajon azon nők, akik élvezik a március 8-án rájuk háruló figyelmet, kompenzálják valamennyire ezt november 19-én, férfiak napján? Azok a férfiak, akik felköszöntik a lányokat nőnapon,...

9
Mennyire volt ünnep régen március15.?

A "régen" alatt a kiegyezés utáni időket, és a két világháború közötti időket értem. A kiegyezés után esetleg amolyan "fricska a sógorok orra alá" alapon már tartották? Vagy esetleg a forradalom és a háború jelentősebb eseményeiről megemlékeztek? A két világháború...

2
Hazaviszitek télen a sírokról a mécseseket és a még szép és jó állapotban lévő koszorúkat, művirágokat? vagy ünnepek után kidobjátok őket?

Van olyan aki minden évben hazaviszi, de olvastam olyat is hogy temetőből bármit hazavinni nem túl szerencsés dolog. Ki hogy szokta? Mert ha kint maradnak a síron piszkolnak, rozsdásodnak tönkre tehetik a sírt is.

6
Márton-napot, Mihály-napot ünnepled? Ha igen, hogyan?

Tehát nem úgy, hogy az a neved, hanem ezekhez kapcsolódó népszokásokat.

13
Halottak napja után mikor szoktátok a mécseseket kidobálni?

Mennyi ideig hagyjátok a síron, mikor takarítjátok el.

3
Ünnepnapi munkavégzés, rosszabbúl jártam?

Október 23 este 22:00-tól dolgoztam 24 reggel 7:20-ig. Jobban jártam volna pénzügyileg ha nem 23 este 22-kor kezdek hanem 24 0:00-tól? Igaz az, hogy mivel dolgoztam 23-án 2 órát így arra a napra nem kapok külön ünnepi pénzt, csak a ledolgozott 2 óra 100%-át?

2
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Az Egyéb kérdések kategóriáról:

Az ünnepek egyéb kérdései kategória minden olyan jeles napot, családi eseményt vagy különleges alkalmat magában foglal, amely nem sorolható be a legnépszerűbb ünnepi témák közé, mégis fontos részét képezi a mindennapjainknak.

Ebbe a csoportba várjuk a kérdéseidet az olyan ritkábban emlegetett alkalmakkal kapcsolatban, mint a házassági évfordulók, az érettségi találkozók, halloween vagy éppen a pedagógusnap. Érdeklődhetsz nálunk a különböző vallási ünnepek sajátosságairól, a nemzetközi világnapok jelentőségéről, vagy kérhetsz tanácsot egy új lakás felavatásához szervezett vendégséghez is. Sokan keresnek itt segítséget az etikett szabályaihoz, például hogy miként illik megköszönni egy meghívást, vagy milyen öltözék javasolt egy elegánsabb fogadásra. Nyugodtan vesd fel a legfurcsább, máshová nem illő ünnepi dilemmáidat is, legyen szó egy távoli ország különös szokásairól vagy egy egyedi családi rituálé megszervezéséről.

A legnépszerűbb témák az Egyéb kérdések kategóriában: ajándék, augusztus 20., Budapest, buli, család, esküvő, Halloween, Halottak napja, iskola, jelmez, karácsony, kultúra, Mindenszentek, program, ruha, szalagavató, tánc, tűzijáték, ünnep, zene.




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!