Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Miért nem veszel ajándékot a...

Ignis Subdialis kérdése:

Miért nem veszel ajándékot a családtagjaidnak?

Figyelt kérdés

2021. dec. 11. 21:41
A kérdező szavazást indított:
Mindenkinek mindene megvan.
Nincs rá pénzem.
Környezetvédelmi okból.
Vallási meggyőződésből.
Megbeszéltük, hogy nem ajándékozunk.
Magam készítek ajándékot.
Nincs jó ötletem, kínajándékot meg nem szívesen adnék.
Nincsenek családtagjaim vagy távol élnek.
Nem vagyunk jóban / nem ápolunk kapcsolatot.
Egyéb (hozzászólásban)
44 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly 20 darabos Yankee Candle mini illatgyertya készletet rendeltem anyámnak, amiből egy darabot sem használt el, pedig rendszeresen veszi az illatgyertyákat.

Nem fogom olyan dolgokra pazarolni a pénzem (még diák vagyok), ami felesleges számukra és nem használják ki.

Egyébként mindenük megvan, szóval nincs szükségük több porfogóra.

2021. dec. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert már nem élnek.
2021. dec. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%

"Mindenkinek mindene megvan."


Ez rettenetesen kamu indok. Akkor ajándékozz valami apróságot, amit meg lehet enni/inni, pl. saját készítésű lekvár, teaválogatás, bor, vagy más alkoholos ital. Vagy közös programot, mozi, színház, sport, végtelenek a lehetőségek.


"Nincs rá pénzem."


Ez is nagyon gyenge érv. Már ötévesen ajándékoztam a családtagoknak rajzot meg origamit, egy tizenévesnek, pláne felnőttnek ennél kicsit nagyobb kreativitása van. Ezerféle saját készítésű ajándék kijön ingyen, vagy minimális összegből. Nyilván akinek ajándékozol, tisztában van az anyagi helyzeteddel, senki nem várja el, hogy olyat adj, amit nem engedhetsz meg magadnak.


"Környezetvédelmi okból."

Ilyenről még nem hallottam, meglepődnék, ha valaki emiatt nem adna ajándékot. Egy csomó dolog nem, vagy csak minimálisan terheli a környezetet.


"Vallási meggyőződésből."

Elvileg a Jehova tanúi nem ünneplik a karácsonyt, se a születésnapokat. Máskor persze adnak ajándékot, de nem tartják a pórnép ünnepeit, ők annál fontosabbak.


"Nincs jó ötletem, kínajándékot meg nem szívesen adnék."


Kérdezd meg a gyakorin, biztos segítenek. :)


A többi érv rendben van.

2021. dec. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Mert mindig az volt,hogy sose tudtam hogy mit is szeretnének.Ha odaadtam nekik valamit,az volt a felelet,hogy:jaj,ezt tényleg igazán nem kellett volna,rendes vagy és köszönöm,de tényleg,de erre igazán nem volt olyan nagyon szükségem,helyette inkább jobban örültem volna ennek vagy ennek,de azért elrakom ezt amit most adtál,majd valamikor biztos kelleni fog még.Na én ezt meguntam,úgyhogy bármilyen ünnep van is,én csak pénzt adok,és ők eldönthetik hogy mire költik.
2021. dec. 12. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Mi megbeszéltünk, hogy nem ajándékozunk. Mindenki felnőtt a családban, saját keresettel, év közben meg tudja magának venni, ami kell neki, szóval semmire nincs szükségünk karácsonykor. Csak azért meg nem akarunk pénzt költeni feleslegesen, mert piros betűs ez a két nap a naptárban.
2021. dec. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

"Már ötévesen ajándékoztam a családtagoknak rajzot meg origamit, egy tizenévesnek, pláne felnőttnek ennél kicsit nagyobb kreativitása van. Ezerféle saját készítésű ajándék kijön ingyen, vagy minimális összegből."


A francnak kell összetákolt, gagyi kézműves porfogó... az ilyen saját készítésű ajándékokkal lehet a legjobban melléfogni, mert kevesen tudnak ízléses és szép dolgot csinálni, vacak meg senkinek nem kell.


Minek ráerőltetni másokra ilyesmit?

2021. dec. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#6 Ki mondta, hogy porfogót kell adni? Annyit állapítottam meg, hogy akinek nincs pénze, az kreativitással pótolhatja ezt a hátrányt. Én anno csóró tizenévesként tele voltam ötletekkel, egyszer például heteket dolgoztam egy saját készítésű társasjátékon. Vagy megtanultam zakuszkát és lekvárt főzni és mindenkinek adtam egy üveggel. A kreativitás persze akkor se baj, ha van pénzed, a sokadik bögre, meg Merci csoki ugyanúgy lehet mellényúlás.
2021. dec. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 NTBS ***** válasza:
Mert már nem élnek.
2022. nov. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Megbeszéltük nem adunk ajándékot egymásnak, inkább összedobdjuk az arra szánt pénzt és elmegyünk közösen kirándulásra, wellness hétvégére. Inkább emlékeket gyűjtünk közösen
nov. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!