Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Ha valakinek ajándékba veszek...

Entomologus_delirus kérdése:

Ha valakinek ajándékba veszek egy kapszulás kávéfőzőt, hagyjam benne a garancia levelet vagy nem illik?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nem illendő a másik orra alá dörgölni, hogy mennyit költöttél rá, nem is ezzel a céllal hagynám benne a blokkot meg a garanciás papírt. Egyébként is többen szállunk bele. az illető nem tudja pontosan hányan adunk bele. Van 2 év garancia rá és szerintem az kínos ha odaadom és ne adj Isten pár hónap alatt tönkremegy, de nem tudja kicserélni.

2022. márc. 29. 23:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Mi van akkor, ha nem hagyod benne, de jelzed, hogy nálad van, két év garancia, ha netalántán szükség lenne rá javítás miatt, akkor odaadod?
2022. márc. 30. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

A vásárolt ajándékoknál szerintem felesleges az árra utaló jelzéseket eltávolítani.

A régi, klasszikus illemszabályok már gyakran elavultak. Van olyan is, aminek betartása sértődést eredményez.

A megajándékozott tudja, mi mennyibe kerül.

Ha normális, a gesztust értékeli, nem a drága vagy olcsót figyeli.

2022. márc. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
én odaadnám. lehet eszembe se jutna 1.5 év múlva, hogy a másiknál van. plusz ilyenkor benne van az is, hogy amikor kell, nem találod a papírt. neten ugyis meg tudja nézni mennyibe kerül, szerintem ezen fölösleges parázni. mellé adnék egy képeslapot, amit aláírnak azok, akik vették. így tudja, hogy kiktől kapta, és nem érez akkora nyomást sem, hogy 1 ember ennyit költött rá.
2022. márc. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi úgy szoktuk, hogy egy lezárt borítékba tesszük a garancialevelet, ráírva, hogy pl. kávéfözö garancia, és ezt tesszük hozzá.

Így nem mutatod, hogy mennyit fizettél érte, de ha szükséges, akkor tud élni a garanciával.

2022. márc. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
+1 a borítékosnak. Nála lesz, de nem feltétlen kell kinyitnia és el tudja pakolni, ahová szeretné.
2022. márc. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%
Mondod neki hogy ha bàrmi gond van a kàvéfőzővel akkor nàlad a garancia papìr,kész.
2022. márc. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
21%
A garanciát a gyártó ad a termékről, azon eladási összeg nincs. Tévedés, hogy a számlát be kell mutatni, garancialeveles vétel esetén.
2022. márc. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
A számlát nem szoktam odaadni, csak a garancialevelet. Mondom neki, hogy a számla nálam van, ha esetleg kell a garanciahoz.
2022. márc. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 grafno ***** válasza:
13%
Mi rakeresunk a neten mi mennyibe került.
2022. márc. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
81%

Lezárt borítékban adnám oda. Ráírnám mi van benne és a dátumot, így csak akkor kell kinyitnia, ha esetleg tényleg elromlana.


(Ha magamnál tartanám a garanciapapírt és a blokkot, véletlenül is elkeveredhet és a megajándékozott is elfelejtheti, hogy tőlem kérje.)

2022. márc. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!