Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Miért használják ennyien a...

Miért használják ennyien a személyes kapcsolatokban is a "Kellemes ünnepeket!" köszöntést, mindenféle valós tartalom nélkül?

Figyelt kérdés

Szerintem ez nagyon kommersz, és nem is túlságosan logikus. Sokszor mindenféle érzelem nélkül, csak úgy odaböffentjük a másiknak. Nem is gondolunk igazából bele. Olyan, mint a "Hogy vagy?", amire igazából nem is érdekel a válasz, csak megkérdezzük, mert úgy szokás.


Egyrészt ezt először főként a különböző cégek reklámjaiban hallottam, másrészt nem fektet túl nagy figyelmességet a másik személyre.


Ezenkívül nem is túl logikus. Hogy lehet kellemes egy ünnep? Kellemes lehet egy jó wellness, egy jó nyaralás, egy masszázs, egy étel harmonikus ízvilága, vagy egy jó, meleg lábvíz, de egy ünnep semmiképpen sem. Meg azt is sugallja, mintha nem lenne más ünnep az évben, csak télen kettő, meg három. A modern ember elfelejtett ünnepelni... Télen is csak azért ünnepel, mert be van zárva, és nem tud mást csinálni. Kevés család van, aki például tényleg megünnepli a húsvétot, és nem elmegy kirándulni egyet a hosszú hétvége alatt. Annyira "télcentrikus"... Ennél még a "téli ünnepek" is értelmesebb lenne.


Egyébként is miért kell kihagyni az ünnep(ek) neveit/nevét a köszöntésből?


Mennyivel szebb, hogy "Áldott, békés karácsonyt és boldog új évet", minthogy "Kellemes ünnepeket!".


Nekem vannak például zsidó barátaim, ismerőseim, tanáraim is. Őket fel szoktam köszönteni hanuka alkalmából, hasonlóan a karácsonyhoz. Mennyivel szebb szintén, hogy "Áldott, békés hanukát, hág hannuka számeáh és boldog új évet!", mint csak úgy odaböffenteni, hogy "Kellemes ünnepeket!" mindenkinek.


Sokkal személyesebb, sokkal közvetlenebb, sokkal szívhez szólóbb, sokkal több mosoly, boldogság származik belőle, ha egy kicsit figyelünk a másikra. Sokkal jobb nem csak eldarálni egy kötelezőt, hanem egy kicsit jobban másokhoz rögződni.


Nem tépi vele sokkal jobban az ember a száját, nem kell egy regényt felolvasni hozzá, mégis sokkal szebb.


Mégis miért lehet sokszor ezt hallani érzelemmentes arcokkal?



2022. dec. 23. 02:05
 1/4 anonim ***** válasza:
96%

Ne mérgelődj ilyen semmiségeken kérdező, inkább élvezd ki a téli időszakot.

Kellemes ünnepeket neked!

2022. dec. 23. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%
Ezt te nagyon túlgondolod
2022. dec. 23. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
95%
Ez nem kérdés. Ez a te véleményed és ez tényleg csak egy vélemény.
2022. dec. 23. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem jobb egy "Kellemes ünnepeket" ami egyszerűen csak jön, mint az ilyen mézes mázas "Legyen áldott boldog mindened is" egy zsigeri rosszindulatú embertől mint a kérdező aki még abba is beleköt hogy kék az ég.
2022. dec. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!