Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Ajándékra azt mondani „porfogó...

Ajándékra azt mondani „porfogónak jó lesz“ milyen dolog?

Figyelt kérdés

Ezt mondta a megajándékozott az értékes szép tárgyra.

Engem bántott de többiek meg szinte megvédték, hogy oké ilyet mondani.


Szerintetek?



2023. jan. 21. 23:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%

Attól is függ, mit adtál.

De szerintem sevolt szép a részéről

2023. jan. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%
Ezt legfeljebb akkor mondjuk, amikor a másik nem hallja. Esetleg azt, hogy "Köszönöm, már tudom is, hogy hol lesz a helye!"
2023. jan. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
65%
Ez rendkívül proli szokás, de mit tehetünk? A lakosság döntő többsége proli.
2023. jan. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%
Böszme, nem kicsi, de a társaság többi tagja is.
2023. jan. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
79%

Nem túl udvarias dolog, de ha folyamatosan ajándékozol neki " értékes, szép tárgyakat", amiket nem akar, és ezt más többször mondta is, akkor valamennyire érthetö.

Másrészt ami szerinted értékes, szép tárgy, az lehet, hogy neki csak kacat, ne akard a te ízlésedet ráeröltetni.

Csak egy példa: a különbözö herendi, zsolnai, stb porcelán dísztárgyak többsége olyan, hogy eszember sem jutna ilyet tenni a lakásba, mert egyrészt nekem nem tetszenek - ez csak egyéni ízlés kérdése -, másrészt nem illik a berendezés stílusához.

De ez érvényes rengeteg egyébre is, ha a megajándékozottnak nem megfelelö valamiért, akkor az tényleg csak porfogó, vagy bedugja valami fiókba, kamrába és ha már túl sok van, kiteszi lomtalanításba.

2023. jan. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
68%

Én is mondtam már ilyet. Az illetővel nem volt túl jó a kapcsolatunk, nem is ismert szinte. De ha valaki ennyire nem ismer vegyen inkább egy sima tábla csokit és azzal köszöntsön fel.

Én is utálom az ilyen felesleges kacatokat a lakásba. Ha dísziteni akarok veszek olyat ami nekem tetszik,tudom hol lenne a helye és még illik is a lakásba.

Vagy ha valóban meg akar ajándékozni kérdezze meg minek örülnék. Szerintem nem ciki valakit megkérdezni. Mondok 2-3 dolgot és még válogatni is tud.

2023. jan. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nyilvánosan mondani udvariatlanság. Ha valami baj van veled, vagy a sorozatos hibásan kiválasztott ajándékaiddal, azt elmondhatja négyszemközt.
2023. jan. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
73%
Ez is azt mutatja, hogy nem ismerik az ajándékozottat. Az értéke tök mindegy.
2023. jan. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
84%
Bunkóság.
2023. jan. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
87%
Attól, hogy neked tetszik, még nem biztos, hogy a másiknak is fog, de valóban bunkóság ilyesmi megjegyzéseket tenni az előtt, aki adta az ajándékot. Főleg, ha te jó szándékkal adtad.
2023. jan. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!