Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » A kedvenc, szeretett magyartan...

A kedvenc, szeretett magyartanárom jövőre nem fog tanítani. Mit adjak neki így év végén?

Figyelt kérdés

Ma tudtam meg, hogy jövőre nem fog tanítani a szeretett nyelvtan-irodalom tanárom. Természetesen sírtunk egy sort, a többesszámot pedig azért használtam, mert akárhányszor megkérdeztem az osztály tagjait, hogy ki a kedvenc tanáruk, mindig az ofőt és a magyartanárt mondták. Az előbbit azért, mert nagyon kedves és figyelmes. Az utóbbit, a magyartanárnőt pedig azért, mert először is megtanított minket helyesen írni, valamennyire összehozta az alapból elég gáz osztályunkat, nem volt olyan feszes-diktálós tanár, hanem engedte, hogy elmondjuk, vagy éppen elsírjuk neki a gondjainkat, és mindig elfogadható tanácsot adott, nem csak szidott, hanem dicsérni sem felejtett el, és tiszteletben tartotta az osztály gyengeségeit és erősségeit. Hogy sztorikat is meséljek, egyszer fogadott az osztállyal: ha mi megcsinálunk egy nagy koncentrációt és teljes figyelmet igénylő feladatot, a következő héten hoz az egész osztálynak (26 fő) egy hatalmas pizzát. Megnyertük a fogadást, következő héten megjelent a termünkben egy óriási pizzával, amit ő sütött hajnalban. Meg aztán, ma volt vele az utolsó óránk, és kérte, hogy rendeződjünk csoportokba, és írjuk le egy lapra azokat a történeteket, regényeket, amiket ebben az évben vettünk. Mindet leírtuk, de neki egyik sem tetszett, azt mondta, hiányosak. Nem értettük. Erre ő szó nélkül ráírja mindegyik lapra az elmúlt évben írt novelláimat. Persze, azonnal sírni kezdtem. Levelet is írt nekem, ugyanúgy, mint az osztály összes többi tagjának. Megköszönte benne az évi munkámat és az írásaimat. Nagyon meghatódtam. És, ez a szeretett tanárnő jövőre ofő lesz (előre is irigylem az osztályát) és az igazgatóság döntött úgy, hogy új magyartanárt kapjunk jövőre. Pedig az a tanárnő annyira szeretett minket :'( nos, nem tudom, hogy a szokásos virágcsokor mellé mit adjak még neki. Úgy érzem, ő annál többet érdemel. Kisegítenétek néhány ötlettel?

12/L



2015. jún. 4. 20:00
 1/2 Kilari888 válasza:
Szerintem ha neki ennyire tetszettek a te novelláid és történeteid,miért nem írsz neki novellát,amit csak az ő számára írsz (megható is lehet)?Csak te adsz ajándékot vagy az egész osztállyal akarsz adni neki valamit?Nálunk volt olyan is hogy nyolcadik végén minden tanárnak vettünk virágot meg egyszínű bögrét amire ablakfestékkel írtunk és rárajzoltuk az ő tantárgyának jelét (Matek-számok,magyar-betűk...)Mióta tanít?Mink az alsós tanítónéninknek 4.végén hintaszéket vettünk (bár ez lehet hogy túlzás :D)Mondjuk egy Merci csoki is jól nézne ki ("Merci hogy vagy nekem")Sajnos más már nem jut az eszembe :( Remélem hogy segítettem :)
2015. jún. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Lehet hogy ez nem jó, de arra gondoltam hogy az osztállyal kéne csinálni egy osztály albumot, amiben a vele töltött idők képei lennének beleragasztva.

Vagy venni kell neki olyan könyvet ami alkalomhoz illő (pl. szintén egy tanárról szólót). Ha gondolod, fűzhetsz neki nyakláncot is.

Remélem segítettem én is valamennyit.

2015. jún. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!