Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Spanyol nemzetiségű vendéglátó...

Spanyol nemzetiségű vendéglátó családnak milyen hungarikumokkal teli ajándékcsomagot lehetne vinni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Egy ajándékcsomagot szeretnék nekik összeállítani,amiben viszonylag sokminden van,mert nem 1-2 napra megyek,hanem pár hétre,és a kaját is ők adják napi 2*,így értitek,fontos az első benyomás. :)

Eddig ezek jutottak eszembe:

-tokaji bor

-szamos marcipán

-stühmer csokoládé

-szerencsi tortabevonó,szerencsi kakaópor

-szilva- vagy körtepálinka

-bonbonmeggy

-pirospaprika por

-akácméz

-valami lekvár (Erre pl tudtok valami jót konkrètan javasolni?)

-pölöskei szörp

-macskanyelv

Tudtok valami kifejezetten magyar kávét,ami jó is? :D

Egyét ötleteket is várok még,amit csak tudtok,jöhet!Maximum,ha túl sok minden összegyűlik,akkor válogatok belőle!Köszönöm előre is annak,aki próbál segíteni! :)


2018. febr. 4. 00:26
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
71%

kulfoldon elek, eleg sok minden hianyzik a magyar konyhabol, de nagy csalodas lenne a szamomra a macskanyelv, bonbonmeggy, marcipan, csokolade. aminek orulnek az a pick szalami, szaraz fustolt kolbasz,akar lesutve disznotoros/hurka kolbasz/fustolt mangalica sonka, italbol az unikum, a futyulos gyomolcs palinkak.

A tortabevonot, szorpot, csak udvariassagbolfogadnam el es csodalkoznek, ezt vajon miert?Persze Te ismered a vendeglatoidat, itt csak azt soroltam fel, hogy nekem mi hianyzik.

2018. febr. 4. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
66%
Egyetértek az előzővel.én is külföldön élek.nekem is kb ezek azok a dolgok amiket felsorolt hiányoznak csak még kiegészíteném:pirospaprika por,pirosarany,darált paprika(erős pista pl),libatepertő
2018. febr. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Ez az,hogy nem ismerem őket,a korukat sem tudom.

Beszéltem egy évek óta Spanyolországban élő magyarral,és azt mondta,hogy a kolbászt nem szeretik,viszont a tokaji bort már ott is kapni,azt viszont igen.

Udvariasságból fogadnád el?Hát elég érdekes... Direkt hungarikumokat akarok nekik adni,azért akarnék többféle dolgot,pl szörpöt is adni.A paprikához meg tortabevonóhoz meg kapnának magyar recepteket angolul vagy akár spanyol nyelven,amit meg tudnának csinálni,ha akarnak.

2018. febr. 4. 07:18
 4/27 A kérdező kommentje:
Ja,és azért nem jó,hogy magadból indulsz ki első válaszoló,mert te magyar vagy,és nem külföldi,még,ha nem is Mo.-n élsz.Szerintem ez így tök más.
2018. febr. 4. 07:19
 5/27 A kérdező kommentje:
Második válaszoló,rád is az vonatkozik ugye,mint az egyesre,bár a te tippjeid között több hasznos dolog van. :D
2018. febr. 4. 07:20
 6/27 A kérdező kommentje:

Bár a pirospaprika port én is felsoroltam.

Egyébként a macskanyelvet meg a konyakmeggyet valahol tippnek adták hasonló szitunál,és szerintem nem is rossz ötlet. :D

2018. febr. 4. 07:21
 7/27 A kérdező kommentje:
De amúgy köszi,hogy írtatok!Írjatok még tippeket légyszi!
2018. febr. 4. 07:22
 8/27 anonim ***** válasza:
80%

A csokifélék (macskanyelv, bonbonmeggy, torabevonó) minösége annyira az európai átlag alatt van, hoyg ezeket tényleg cask udvariasságból köszönik meg, mert az ott kapható hasonló termékek kategóriákkal jobbak.


Az akácméz sem divat (csak Magyaroroszágon "világhírö, máshol alig ismert), mert ez az egyik legíztelenebb mézfajta, és errefelé sokkal több és jóval aromásabb fajtákat lehet márhol kapni.


A lekvár, szörp megint nem játszik, mert aki akar, itt kap jó minöséget, a magyar termékek nem ebbe a kategóriába tartoznak.


Ami szóba jöhet, az a jó (házi minöségü) paprikapor, meg esetled egy minöségi gyümölcspálinka (de nem a bolti alkohol + aroma tipusú), mert ez utóbbi mindenhol létezik, és csak annak van értelme, ami tényleg kiemelkedö minöségü!

2018. febr. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
59%
Hát ember!!! Kihagytad a túró rudit!!!!
2018. febr. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Off:az #1 és #2 számú vâlaszt miért kell ennyire lepontozni?te a véleményünket kérdezted.mi elmondtuk,segíteni akartunk.azt kellet volna írnunk hogy tökéletes amit felsoroltál,mi is pont ezeket vinnénk?(csak kíváncsi vagyok)
2018. febr. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!