Kezdőoldal » Ünnepek » Anyák napja » Mit jelent pontosan az anyák...

Mit jelent pontosan az anyák napja?

Figyelt kérdés
Csak a saját felmenőidet kell megköszönteni, vagy minden anyát? Illetve férfiként, hogy köszöntenéd a feleséged (gyermekeid anyját)?
2021. máj. 3. 15:26
 1/9 A kérdező kommentje:
Ezt azért kérdezem, mert egy ismerősöm megsértődött azon, hogy nem köszöntöttem fel anyák napja alkalmából....
2021. máj. 3. 15:27
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Alapvetően a saját egyenes ági női felmenőidet (anya, mama, dédi, stb. apai és anyai oldalon egyaránt) illik (nem kötelező)köszönteni.

Neked, mint férfinak nem kell felköszönteni a gyermekeid anyját, esetleg ha nagyon kicsik, gesztus jelleggel, ha úgy érzed, szerintem.

Mondjuk kolléganőm a pár hónapos unokája nevében készült meglepni az anyukát, illetve az anyai nagymamát, csak hogy érezzék a szeretetet. Egy kis apró gesztus, de szerintem iszonyat rendes volt tőle.

Másfelől viszont tegnap egy kérdező nagyon aranyosan kitette egy saját versét, megköszöntve azokat az anyákat/nagymamákat stb. akiket a gyerekek/unokák bármilyen okból nem tudnak felköszönteni, és bár sokan írták, hogy mennyire jól esett nekik a dolog, annyian be is támadták, mondván, hogy butaság, meg a vers is milyen, és különben is cukorszirup stb., hogy le is vette. Pedig szerintem nem volt rossz.

2021. máj. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2: köszönöm. Tehát nem csak én gondolom így.

A dolog poénja, hogy szimplán csak egy (külföldi) barátom sértődött még rám. Mondván náluk minden anyát fel szokták köszönteni 🤷‍♂️

És én meg voltam a paraszt tapló, aki nem gondol rá...

2021. máj. 3. 15:44
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Nekem eszembe sem jutott, hogy bárki mást fel kellene/illene köszöntenem.

Egy-egy anyuka oldalán láttam kitéve, hogy boldog anyák napját minden anyukának, de gondolom ez olyan önünneplés féle, vagy oda-vissza megy közöttük. Passz.

Ne csinálj belőle lelkiismereti problémát :)

2021. máj. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy náluk minden anyukának meg szokás köszönni a fáradtságos munkájukat.
2021. máj. 3. 16:07
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
nálunk is csak az egyenesági nőrokonokat szoktuk köszönteni
2021. máj. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Tepfal ***** válasza:
100%

Elég műveletlen tőle azt feltételezni, hogy a világ minden táján ugyanazok a szokások vannak, pláne elvárni ennek betartását, ha tudja, hogy más nemzetiségű vagy. De én megkérdőjelezem azt is, hogy az ő országában tényleg ez a szokás - ha így is van, én nem tartanám. Mi közöm nekem ahhoz, hogy egy barátom milyen anya, ezért nekem miért kellene hálát adnom.

Viccet félretéve, én az egyenesági anyukámat, nagymamáimat köszöntöm, illetve még apukámat, mert engem ő nevelt fel, és legalább olyan hálás vagyok neki, mint anyukámnak, a párom pedig a nagynénjét is köszönti, akivel szintén nagyon közeli a kapcsolata. Számunkra ez az ünnep nem az anyákról szól általánosságban, hanem ilyenkor (is) adunk hálát azoknak az embereknek, akik felneveltek.

2021. máj. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, az ismerősöd megsértődött, mert náluk az a szokás. Nálunk meg nem!

Aki ahol szocializálódik, azt a szokást/hagyományt követi.

2021. máj. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
47%
A sértődős külföldinek nincs gyereke? Rá van szorulva a köszöntésedre?
2021. máj. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!