Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Elmennétek így a ballagásra...

Elmennétek így a ballagásra vagy nem?

Figyelt kérdés

A párom unokatestvérének a lánya ballag holnap. Én az unokatestvérével és a lánnyal talán 5 alkalommal ha találkoztam, akkor sem direktben velük, csak ott voltak családi rendezvényen. Igazából kicsit túlzásnak érzem, hogy egy gyakorlatilag vadidegen kontójára egyek-igyak. Persze a páromhoz tartozom, nyilván nem mondják azt, hogy nélkülem menjen, de valahogy nem érzem azt, hogy feltétlenül ott a helyem. Maximum azért, mert az meg hogy néz ki, hogy nélkülem megy.

(Évek óta együtt vagyunk egyébként, bár még nem vagyunk házasok, nem az aktuális dgópajtiként mennék, illetve akkor tudnám a választ a kérdésemre).

Arra is gondoltam, hogy csak az ünnepségre mennék, utána a kajálásra nem, de az lehet fura lenne.



2023. jún. 16. 15:46
1 2
 11/19 anonim válasza:
86%

9

Valóban nem nagy dolog elvégezni, de akkor is egy fontos mérföldkő az ember életében.

2023. jún. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
81%
Gondolom úgyis adsz borítékot ha mész, úgyhogy ne legyen lelkiismeret furdalásod az ebéd miatt
2023. jún. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
88%
A pénzről van szó? Ebédmeghívásra illik ajándékot vinni ugyanannyi értékben. Nem kötelező elmenni, de ezt kizárólag a pároddal egyeztetheted, nem velünk. És még csak nem is kell azt csinálni, amit ő mond, mert jogod van a saját döntéseidhez. Ha nem akarsz, akkor nem mész el. Nekik biztos nem fogsz hiányozni, a párodnak esetleg.
2023. jún. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
88%
Gondolom az ajándékot úgyis közösen veszitek a pároddal. Én inkább azt érzem,hogy te nem tartod magad a család leendő tagjának. Különben simán elmennél az ilyen rendezvényekre. Ők meghívtak,mert annak tekintenek téged.
2023. jún. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
85%
Nyugodtan menj.
2023. jún. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Menj szerintem.
2023. jún. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 NTBS ***** válasza:
Mi lett végül?
2023. jún. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Elmentem.

Akik esetleg még olvassák: igen, meghívtak engem is természetesen. Mindent meg tudunk beszélni a párommal, azt mondta, rám bízza a döntést, de egyébként örült, hogy együtt mentünk végül. Nem arról van szó, hogy nem tartom magam a családja részének, még kedvelem is mondjuk a testvéreit, szüleit, csak én a saját tágabb családommal sem tartom különösebben a kapcsolatot, egyszerűen ilyen vagyok. Az unokatestvére családja nekem lényegében idegen (legalábbis eddig az volt).

2023. jún. 17. 21:02
 19/19 anonim ***** válasza:
87%
A párod minek megy. Ballagásra, szülők és nagyszülők szoktak menni. Utána esznek egy fagyit és kész.
2023. jún. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!