Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Mit vagy mennyit adjak ballagá...

Mit vagy mennyit adjak ballagásra unokatesóimnak ha én nem kaptam semmit amikor én ballagtam?

Figyelt kérdés

7 éve volt a gimis ballagásom,és a szülőktől egy szál virágot se kaptam,pedig volt nagy családi banzáj (nem én akartam) kajával mindennel,sőt,még le is huztak minket a piával.

Azóta nem volt senkinek,most viszont 3 unokatesóm is ballag egyszerre.

Évente kétszer látom őket,korkülönbség miatt nem is beszélgetünk igazán.

Én már dolgozom,külön élek a szüleimtől.

Lesz nekik is ballagás utáni családi banzáj.

Meg vagyok hivva,párommal együtt.(kb 50 fő volt akkor is,most is,anyagi helyzet ugyanolyan nagyjából mindenkinek és akkor is az volt amikor én ballagtam)


Szerintetek?



2012. ápr. 11. 08:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
én ugyanazt adnám amit kaptam, bár jobban meggondolva én el se mennék a ballagásra
2012. ápr. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A ballagásra elmennék,de a banzájra nem,és nem vinnék semmi ajándékot.
2012. ápr. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

magára a ballagásra nem lehet,mert kicsi az iskola befogadóképessége,diákonként 3 fő mehet.

Tehát csak a ballagás utánira szól a meghivás

2012. ápr. 11. 10:17
 4/13 anonim válasza:
100%
Vinnék egy doboz BonBont aztán csókolom. Több így is, mint amit te kaptál tőlük. Tetszik-nem tetszik, kinézni biztos nem fognak érte :-)
2012. ápr. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Vigyél nekik egy- egy kis csomag csoit aztán csá! Ha ők ennyire nem erőltették meg magukat neked miért kéne?
2012. ápr. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
Az unokatesóid nem tehetnek róla,hogy a szüleik bunkók voltak veletek. 11-12évesen azok a gyerekek nem voltak még fizető képesek,hogy ők ajándékozzanak neked...szóval,nem az unokatesókon torolnám meg,hanem a szüleiken... Kiinnám-enném őket a pénzükből a banzáj alatt a párommal :V :D
2012. ápr. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Réti bubuzér ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy miért kellene lealacsonyítani magatokat az ő szintjükre. Attol még, hogy ők kicsit udvariatlanok voltak, nektek nem kell azzá válnotok. (Bár nem lehet tudni, hogy mi volt az oka, lehet, hogy szimplán meg voltak szorulva kicsit.)

Olyan ajándékot adjatok, amire ti azt gondoljátok, hogy megfelelő, ne az legyen a mérvadó, hogy te mit kaptál pár éve...

2012. ápr. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kár folytatni családban ezt a zsugoriságot, én biztos, hogy elmennék és nem mennék üres kézzel. Ki emlékszik már rá, mi volt 7 éve. Most meg mindenki arról beszélne, hogy te meg a párod mekkora tuskók vagytok.

Ballagási csokrot én mindenképp vinnék, és még 1-1 ajándékcsomagot is, vagy adnék borítékban pénzt (5 ezret).

2012. ápr. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Én a helyedben igenis elmennék a banzájra. Mégis a család, az család! Ha ilyen alkalmakkor nem találkoztok, akkor sose.

És nem mennék üres kézzel sem. Az ünnepeltnek egy doboz bonbon éppen megfelelő, még be is csomagolnám, vagy ajándékzacskóba tenném, hogy ne lehessen látni elsőre, hogy mi az (tehát ajándék). Aztán lehet enni-inni lelkiismeret-furdalás nélkül.

2012. ápr. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Fiúk,csokrot nem illik,de mivel elmúltak 18-ak,üveg jobb ital akkor.

Igaz,nem ők tehetnek róla hogy a szülők tapló parasztok (nem csak akkor,máskor is)

2012. ápr. 11. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!