Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Milyen lett a beszéd? Magam...

Milyen lett a beszéd? Magam írtam. Javaslatokat kritikákat fogadok.

Figyelt kérdés

Kedves 8.-sok!

Ma elérkezett a búcsúzás napja. Immáron utoljára halljátok a csengőt. Utoljára lesztek így együtt.

El fogtok búcsúzni tanáraitoktól, társaitoktól, és jó barátaitoktól.

Emlékezzünk vissza egy kicsit hetedikre. Mindenki alig várta már, hogy nyolcadikos legyen, és hogy ők legyenek a legnagyobbak a példaképek. Nyolcadikban viszont még mindennek az elején izgultatok és vártátok a ballagást, új iskolát, de mikor egyre több minden zúdult rátok rá jöttetek nem is olyan jó ez. Elkezdtetek elmélkedni a múlton. Milyen volt ide elsőnek bejönni. Itt 5.-ben mindenkit ismeretlen arcok is fogadtak titeket az iskolák összevonása miatt. 5.-ben sok új tanárt ismertetek meg. Új tantárgy lett a történelem, hon-és nép ismeret, ami sokaknak alvó óra volt, az első iskolai, a-farsangi disco. 6.-ban egészségtannal gyarapodott az órarend, ami 8.-ban is újra bejött. A tankönyvet nézegetve sok nevetéssel járt.

7. a legnehezebb rengeteg új és tanulós tantárgy fizika, kémia és a földrajz. Tavaly év végén már nagy hajtás volt, ugyanis az új iskolába már függött, hogy felvesznek-e. Rengeteg közös emlék van csakhogy egykettőtt felidézzek: nyári táborok, bulik, délutáni filmezések, sportnap, hulladékgyűjtések, csínyek, kézi, a-foci meccsek edzések, igazság vagy merészség játékok, de inkább a merészséges része, közös házi feladat és puskagyártások, levelezések. 8.-ról igaz nem sokat tudok, de sokat halottam. A táncvizsgabálra a próbákból már mindenkinek elege volt. Az utolsó próbákon már a magas sarkúban mindenkinek a lábát feltörte. Téli szünetben a ruha, cipő a ruhához való ékszerek kiválasztása ment. A fodrászok már előre le voltak foglalva az napra, a kozmetikusok, de ez így volt jól. A felvételizők kétszeresen izgultak a Vizsgabál napján, mert aznap volt a felvételi is. A Táncvizsgabált én is láttam és gyönyörű volt mindenki a legjobb formáját hozta. szerintem megérte az a sok próba, de szerintetek is így utólag nem?. A tánc vizsgabálon minden nehézséget elfeledve táncoltatok, énekeltetek Hétfőn már minden hetedikes a sajátját tervezte, milyen ruhája lesz és kivel táncol?. A félévi eredményeket is megkaptátok.

Május elején a tabló képek, a meghívók is megérkeztek. Most meg már itt vagyunk és fájó szívvel búcsúzunk tőletek, és sok szerencsét kívánunk, hogy azok legyetek, akik szeretnétek, sok szerencsét azoknak, akik szakmunkásba mennek és jó tanulást a Gimeseknek. Reméljük, soha nem felejtitek el az itt töltött éveket. a búcsúztatót egy kis idézettel zárnám



Élni való minden élet,

Csak magadnak hű maradj.

Veszteség nem érhet téged,

Hogyha az lész, ami vagy.


2013. máj. 23. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden évben ugyan az. Szuper, semmi extra, egy beszéd, amit majd mindenki végig ásít, a tanárok megveregeti a válladat, hogy szuper volt. Végén tapsolnak és ennyi.

BEégni nem tudsz vele az tuti, mert semmi rossz nincs benne. De emlékezetes sem lesz.

2013. máj. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1-es, igazad van, de a ballagás már csak ilyen unalmas dolog. sok pénz, fölöseges szöveg, mindenki csak unja. tegnap tanácsot kért a kérdező, és szerintem viszonylag jól megírta, látom, nagyjából megfogadta a tanácsaimat :)


emlékezetes akkor lesz, ha bohócjelmezben elénekli, miközben labdát pörget az orrán

2013. máj. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2.válaszoló az nem én voltam de azért köszi :)
2013. máj. 23. 19:54
 4/5 anonim ***** válasza:
ja, azt hittem. pont tegnap kérdezte valaki, hogy mit írjon, és hogyan adja elő :)
2013. máj. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
1. válaszoló tudsz olyat írni amivel emlékezetessebb lenne?
2013. máj. 27. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!