Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Miért nem visz magával a...

Miért nem visz magával a ballagásra? Jogosan akadtam ki?

Figyelt kérdés

Több, mint 3 éve vagyok együtt barátommal. Unokatesójának most lesz a ballagása, vele ritkán találkozom, de ha találkozunk jól elvagyunk. Barátommal kicsit összevesztünk amiatt, mert nem visz el a ballagásra, mert szerinte nem neki kell meghívnia engem, hanem az unokatesójának. Én ezt eddig értem is, de évek óta együtt vagyunk, szerintem simán mehetnénk együtt is, nem zavarna el senki. A másik meg, hogy mikor az én ballagásom volt, unokatesómat meghívtam, a barátnőjét nem. Mégis jött unokatesómmal és mindenki szívesen látta. Nekem ez egy kicsit rosszul esett, mintha nem tartoznék a családhoz. Nem szeretném magam meghívatni, csak azt hittem majd visz magával.. erre rámförmedt, hogy ne rá legyek már megsértődve, ha az unokatesója nem hívott meg.


Anno mentünk volna esküvőre, akkor is csak a családot hívták meg, mégis elvitt volna magával.. (azért volna, mert végül csak szűk családi kör lett meghívva)


Jogosan akadtam ki?


2014. ápr. 26. 11:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen gyakran limitált a ballagásra meghívható egyének száma, így nem valóban nem vihet csak úgy el a barátod. Ő meg esetleg rákérdezhetne, hogy meg lehet-e oldani, hogy elvigyen.
2014. ápr. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
nem akadtál ki jogosan. Nem ő dönti el, kit hív meg, feltehetősen a ballagó szülei, ők meg hadd kötlsék már a családra a pénzüket.
2014. ápr. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem jogos a kiakadásod. Vannak iskolák ahol limitált a vendéglista száma, és lehet az unokatesónál is így van. Mivel te nem vagy rokon, így neked nem adott meghívott.

De ha nem lenne limitált akkor sincs igazad, mert nem a barátod dönti el, hogy ki megy és nem. Ha nem mondták neki szóban, hogy jöhet a barátnője is, akkor ő nem lehet pofátlan, hogy beállít veled.

2014. ápr. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szóval csak az én rokonaim pofátlanok, hogy ők hozták a barátnőiket?!


Na mindegy. köszönöm a válaszokat

2014. ápr. 26. 17:14
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs igazad. Nem lehet akárhány embert hívni, nálunk volt olyan, akinek több testvére van, és még őket sem tudta mind meghívni. (Mondjuk az asszem szalagavató volt, de mindegy.)

Limitálják a vendégek számát az ilyen eseményeken.


Egyébként meg nem tudom, miért csinálsz ebből gondot, annyira azért nem nagy szám egy ballagás...

2014. ápr. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva nem is a ballagás izgat engem ennyire, hanem az utána lévő összejövetel. Szerintem ott még egy plusz fő nem okozna nagy gondot. A mi családunknál legalább is ez így volt, én sem hívtam unokatesóim barátnőit.. mikor megjelentek, akkor sem zavarta el őket senki. Idővel ők is a család részei lesznek.


A másik meg akkor az esküvőre miért akart magával vinni? Ott a menyasszony és a vőlegény azt sem tudta hogy van barátnője, meg azért ott is kell fizetni a kajáért, helyfoglalás stb...


Miért csinálok belőle nagy gondot? van akinek fontos, van akinek nem. Én alapból hívtam volna, hogy jöjjön velem és rosszul esett hogy ő nem így tett. Anyukám tesójának volt tavaly keresztelő, a keresztszülők egy szóval nem említették hogy hívjam a barátomat, én mégis elhívtam, és senki nem b*szott le, hogy mit keres itt. Hozzám tartozik, együtt tervezzük a jövőt, nem tizenévesek vagyunk, hogy havonta váltogatjuk a párunkat, így én természetesnek éreztem, hogy mellettem a helye.


De megbeszéltük, és nem házisárkányként akadtam ki, csak szóvá tettem, hogy miért nem visz magával. Meghívatni végképp nem fogom magam. Mondta, hogy majd rákérdez, hogy mehetek-e én is. Ennyi

2014. ápr. 26. 18:44
 7/10 anonim ***** válasza:
de bizony sokat jelent egy fő is, kb 10ezer ft biztosan van az étel.ital. Valóban nem sok pénz, ha az összes kiadást nézzük, de könyörgöm, te egy vadidegen vagy nekik.
2014. ápr. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Pont az összejövetel az, amin meg igenis számít plusz egy fő. Nagyon sok pénzbe kerül egy ilyesmi.

Elég undorító amúgy, ahogy nyomulni akarsz, lehet, ezért nem szeretnek... Erre még nem gondoltál?

2014. ápr. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Akkor én lennék az első, aki szerint jogosan akadtál ki...


Az én sulis ballagásomra csak anyu, apu meg tesóm jött, de utána a vacsorára hivatalos volt a szűk rokonság, + egy család. Az teljesen egyértelmű, hogy a családtagok hozhatják a párjaikat, elvégre ők is családtagnak számítanak. A "plusz" családnak (akiket csak baráti alapon hívtunk) is úgy küldtük a meghívót, hogy jöhetnek ők, és párjaik. Ez szerintem egész egyszerűen így illik.

2014. máj. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A pesszimista embereknek meg: nem vagyok számukra vadidegen (azt hiszem nem vagy tisztában a szavak jelentésével, bár ez a szövegértéseden és a válaszodon is észrevehető, számomra te vagy vadidegen, és egy vadidegennek nem vagyok hajlandó magyarázkodni) szeretnek, és nem nyomultam egyáltalán, mert akkor beállítottam volna, főleg hogy a lakóhelyemen, tőlem egy köpésre lévő étteremben voltak. Ezért esett még szarabbul, hogy még így sem hívtak meg.

A barátom pedig magától említette, hogy majd megkérdezi, hogy mehetek-e, nem én mondtam neki.


Azt azért még kijavítanám, bár már mindegy, hogy kiakadni nem akadtam, csak így szóvá tettem, hogy én miért nem mehetek? a mi családunknál alap, hogyha valakink van párja, barátja, barátnője akkor viszi magával.


De a ballagásnak vége lett, én nem voltam, nem is mondtam másnak, hogy jól esett volna a meghívás. Nem fogok ezen lovagolni.

2014. máj. 1. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!