Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Ballagási ajándék? (Leírásban...

Ballagási ajándék? (Leírásban bővebben)

Figyelt kérdés

Április végén ballagok a gimnáziumból, az osztályból már most sokan kiválaszthatták a ballagásra kapott kocsit/ékszert/laptopot. Mindenki ezzel jön, hogy ezt meg azt fog kapni, én még majdnem elsüllyedek.


Azt mondták a szüleim, maximum tízezer forintot kaphatók, ráadásul nagyszüleim sincsenek, akiktől bármit is kérhetnék. A keresztszüleim jönnek még a ballagásomra, de ők még olyan anyagi helyzetben vannak, hogy mondtuk, hogy tényleg nem kell ám semmi ajándék.


Az osztályomban hetek óta ez a téma, én még hozzá sem tudok szólni. Annyira ciki, hogy ilyen épphogy-kettes tanulók több százezres autókat kapnak, én még kitűnőként a tizedét sem.


Tudom, hogy nem a pénz a lényeg, de laptopom sincs, így mit kezdek majd az egyetemen? Senki nem járt a családból egyetemre, nem hiszik el hogy ott ilyen tényleg kell.



2016. ápr. 8. 17:02
 1/2 anonim válasza:
100%

Én 5 éve ballagtam gimnáziumból, de egyik osztálytársamnál sem merült fel, hogy autót kapjon. Mégis minek? Alig volt még akkor még csak egypár embernek a jogosítványa. Nem akkora dolog egy gimnázium elvégzése, hogy autót kéne érte kapni, úgyhogy ne foglalkozz velük, soha nem fogják megtanulni hogy meg kell dolgozni az ilyen nagy dolgokért.

Én most 23 évesen tudtam venni magamnak egy 22 éves kocsit, saját pénzből, mégis akkora öröm volt, mintha egy vadonatúj autót vettem volna. Jó érzés, hogy megdolgoztam érte, nem csak alámrakták.

Laptopot pedig használtan már egész olcsón lehet kapni, ha nyáron elmész diákmunkázni, szerintem simán meglehet.

2016. ápr. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
0%
En általános iskolai ballagasra 350 ezer forintot kaptam.. bar eleg jo az anyagi helyzetünk..
2016. ápr. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!