Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Ballagási beszéd közben mire...

Ballagási beszéd közben mire figyeljek különösen oda?

Figyelt kérdés
Jövő hét szombaton én mondom a 12.esek nevében a ballagási beszédet. A beszéd készen van, a kérdésem az,hogy mire figyeljek oda, hogy hatásosan, szépen adjam elő a beszédet ? Pozitív benyomást szeretnék tenni a szülőkre és a tanárokra egyaránt. Milyen nonverbális viselkedéssel tudom ezt elérni? A normális,építő jellegű válaszokat köszönöm !

2017. ápr. 30. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Húzd ki magad, állj egyenesen és ne lépkedj beszéd közbe, próbálj a közönségre pillantgatni miközben olvasod a beszédet, ne mutogass, tisztán beszélj ha érzed hogy kezdessz hadarni állj meg vegyél egy nagy levegőt és tisztán folytasd, ejtsd ki rendesen a szavakat és ne harapd el őket,mosolyogj.
2017. ápr. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
78%

Elméletileg ha téged választottak ki akkor tudsz szépen, hangosan, érthetően olvasni. Húzd ki magad, tudd minél inkább kívülről a beszédet ne állandóan a lapot nézd.

Nonverbális előadást meg hagyd a fenébe, mert úgy fogsz kinézni mint aki megjátssza magát ha túl lelkesen gesztikulálsz.

2017. ápr. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
75%
Én pl megtanultam az egészet és magamtól mondtam. Ez is egy + volt..
2017. ápr. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
81%

Ne kapkodj, olvasd át sokszor a szöveget, hogy egy részét már tudjad fejből. A húzd ki magad helyett inkább azt mondanám, hogy ne legyen merev a testtartásod. Ne nézzél konkrétan senkinek a szemébe, hanem az egész közönségen vándoroltasd a tekintetedet. Figyelj nagyon a légzésre, ne akard minél gyorsabban elmondani, maradj nyugodt. Tükör előtt gyakorolhatsz, önbizalmat ad, illetve észreveszed a hibákat..

Na sok sikert!

2017. ápr. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
34%
Sok hasznos választ láttam, csak annyit tennék hozzá hogy nézzél meg néhány hasonló videót (biztos találsz a neten) illetve a politikusok hogyan olvassák fel a mondani valójukat. Annyit megsúgok hogy beszéd előtt vegyél be egy mentolos cukorkát vagy rágót ami tisztítja a légutakat, könnyebben fogod venni a levegőt és tisztább lesz a hangod, sokkal könnyebb lesz az egész.
2017. ápr. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
79%

Ha olyan a stílusod, akkor nyugodtan mutogathatsz is. Az nem baj. Mindenkinek egyéni a stílusa, ettől lesz pont eredeti, és jó.

Ami lényeges: az érthető, és tiszta beszéd. Szépen formáld a szavakat. Ennyi.

2017. máj. 1. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! 😀
2017. máj. 2. 00:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!