Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Vegánok, március 15 alkalmából...

Vegánok, március 15 alkalmából hogy oldjátok meg az ünnepi menüt a családban?

Figyelt kérdés

Húsvét meg Karácsony oké, ezek többnapos ünnepek, utóbbi esetében ráadásul tipikusan még rá is húz az ember néhány nap szabit, így nyilván könnyebb gondolni a vegán rokonra is, de mi a helyzet nálatok a nemzeti ünnepen?


Onnan jutott eszembe, mert nálunk én vagyok vegán, és ezúttal édesanyám - a korábbi évekkel ellentétben, tekintettel arra, hogy a Covid miatt idén jóval kisebb körben emlékeztünk - úgy döntött, hogy csak növényi alapú ünnepi ebédet készít. Bár a többi családtagnak is ízlett, kicsit hülyén éreztem magam, hogy miattam lett ekkora változás. Nálatok hogy van ilyenkor?


2021. márc. 24. 20:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Ünnepi menü állami ünnepen??
2021. márc. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
Soha nem volt nálunk március 15-én ünnepi menü, nem is hallottam még ilyent.
2021. márc. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
A k3rdező megint bedobta a vegán gumicsontot... 😂😂😂
2021. márc. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%

Nem vagyok vegán és nálunk sincs ünnepi menü de mondok pár dolgot, hátha nem ismered őket: rizs, krumpli püré, tészta, bab/borsó/tök/krumpli főzelék, zöldségleves + minden amit egy nyúl megeszik

(vagy kimentek a rétre közösen legelni :D)

2021. márc. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%

Mi a hagyomanyos menu ilyenkor?

Amilyen szegenyek voltak hus tuti nem

2021. márc. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%

Kicsit én is értetlenkedve olvastam ezt a kérdést. Létezik hagyományos menü márc 15-re? Nálunk sem a családban, sem a környezetemben nem ünnepli senki, viszont még olyat nem hallottam, hogy kifejezetten a forradalmat ünnepelve készítsen valaki ételt, pláne nem úgy, hogy az egész családdal ünnepelje meg ezt.

Egyébként a kérdésre válaszolva, én úgy oldom meg, mint ahogy minden más ünnepet is: készítek magamnak ételt és viszek belőle a családi ebédre/vacsorára, úgy, hogy ne csak én tudjak enni, hanem más is akinek esetleg megtetszik amit készítettem.

2021. márc. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%

Tessék, itt egy március 15-i javaslat (a fasírt nélkül):


[link]


:-))))

2021. márc. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Kossuth kifli.
2021. márc. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
30%
Jelentettem a kerdezot provokalas miatt
2021. márc. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%

Ilyenről még nem is hallottam, hogy nemzeti ünnepen ünnepi ebédet kéne felszolgálni....

Mi lencsefőzeléket ettünk aznap. :D

2021. márc. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!