Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Illik ilyenkor "Áldott, békés...

Illik ilyenkor "Áldott, békés ramanánt!" kívánni, a muszlimoknak?

Figyelt kérdés
Keresztény vagyok, a családom is keresztény, viszont vannak nagyon távoli, beházasodott, nem vér szerinti, török, iszlám vallású rokonaim. Illik felköszönteni őket ilyenkor?

2021. márc. 30. 16:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Hát ilyen szöveggel biztos nem.
2021. márc. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Miért nem? A ramadán egy boldog időszak, amikor arra emlékeznek, hogy Allah kinyilatkoztatta Mohamed prófétának az akaratát.
2021. márc. 30. 17:31
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem az egyes válaszoló a kérdésbeli elírásra célzott. Egyébként nem tudom, ugyan van közvetett török ismerősöm, de nem látom az oldalán, hogy elöntötték volna a jó kívánságok.
2021. márc. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Magyarul így is helyes, ékezetekkel. [link]


3-as, köszi!

2021. márc. 30. 17:45
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Lehet, de te "ramanán"-t írtál.
2021. márc. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

*ramadán

Remélem mindenki értette mire gondoltam. :-D

2021. márc. 30. 21:06
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ahogy gondolod. én nem szoktam körbejárni midnenkit hogy boldog húsvétot kívánjak pl, karácsonyt is csak azoknak akikkel értékelhető kapcsolatban vagyok (pl akivel évek óta nem beszéltem se élőben se fészbukkon, annak nem kívánok semmit). ami nekem nem ünnep, azt én nem kívánom, de ha nekem kívánnak, azt viszontkívánom.
2021. márc. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :-) Lehet hogy igazad van és túl távoli rokonok, meg lehet, hogy túlzottan képmutató lenne...
2021. márc. 30. 23:07
 9/12 anonim ***** válasza:
24%
Nem tudom, hogy annyira boldog-. 1 hónapig egész nap nem esznek, csak napkelte előtt, meg után, nem tudom, de lehet hogy az ivással is így vannak-e. Legalábbis németeknél ezt csinálják.
2021. márc. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Inni sem ihatnak. Ez egy boldog ünnep, amikor arra emlékeznek, hogy Allah kinyilatkoztatta Mohamed prófétának az akaratát.
2021. márc. 31. 13:45
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!