Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Ha csak esküvőre hívnak,...

Ha csak esküvőre hívnak, vacsorára/lagziba nem, adtok pénzt, vagy ajándékot?

Figyelt kérdés

2021. okt. 20. 00:08
A kérdező szavazást indított:
Igen, pénzt biztosan, esetleg ajándékot is.
Pénzt ilyenkor biztosan nem, max. valami ajándékot.
Nem. Elmegyek, kiöltözök, és ennyi.
Nem, de el sem megyek akkor, ha vacsorára/lagziba nem hívnak.
36 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Volt, hogy elmentem csak a szertartásra. De ha annyira nem vagyok fontos nekik, hogy a lagzira is meghívjanak, akkor felmentve érzem magam az ajándékozás alól.
2021. okt. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ajándék. Gratulálok az ifjú párnak, ennyi.
2021. okt. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
52%
HA lagziba nem hívtak el, csak templomba vagy anyakönyv vezetöhöz az azt jelenti hogy nem kedvelnek, csak azért hívtak el,mert illik elhívni mert rokon, kolléga stb vagy,de nem baráti a viszonyuk hozzád. ilyenkor nem érdemlik meg az ajándékot, egyébként is ajándék helyett pénzt kér már a legtöbb ifjú pár. sok ifjú pár ha csak 100ezret adsz már keveslik,mert vendégenként a a lagzi költsége fejenként nekik akár 50 ezer forintra is kijöhet, atol függ mennyi a nászvendég. mondjuk 60 ember x 50 ezer = 3millió ft kerül egy átlag esküvő,ha nem akarják hogy sporolás látszódjon. terem bérlés, zene szolgáltató,kaja,pia, felszolgálók bére, fotós, sőt még szék és asztal bérlést is kell sok helyen külön odarendelni és fizetni, nem minden terembérlésnél van elegendő szék asztal, vagy nincs kör asztala a terem bérbe adójának, még sok kis kiadás a virág díszítések-dekorációk , meghívók, stb.. apróságok is jelentős kiadások össze jönnek. persze ha valami személyes ajándékot akarsz adni ami nem terheli meg a pénztárcád akkor adjál nekik, ha ugy gondolod...
2021. okt. 21. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem adok csak elmegyek
2021. okt. 21. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Farkas999 válasza:
100%

Attól függ, mennyire kedvelem őket. Lehet, hogy nincs lehetőségük lagzit tartani, ha nagyon közel állnak hozzám, akkor egy kis pénzzel segítek, ha hívnak, ha nem.

Volt már ilyen, a kolleganőnk ment férjhez, nem volt pénzük. Csak szűk családi körben volt a vacsora. 10-en összedobtunk 250 ezret nekik, mert mindenki kedvelte a menyasszonyt.

2021. okt. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
attól függ, ha muszájból, akkor nem adok, ha közelebb áll hozzám, akkor esetleg valami apróságot lehet.
2021. okt. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
95%
Többször is voltam így hivatalos kolléga esküvőjére. Volt hogy elmentem, volt hogy nem. De ezekben az alkalmakban közös volt, hogy a munkahelyen összegyűjtöttünk egy kis pénzt nekik és vagy a pénzt adtuk át az érintett kollégának, vagy vettünk belőle egy kisebb ajándékot közösen. Így egyéni ajándékot nyilván nem vettünk. Megnéztük őket, gratuláltunk aztán hazamentünk :) Nekem spec nem hiányzott, hogy a lagziba is meghívjanak. Végülis nem tartozom a családhoz és ez alapból családi ünnepség.
2021. okt. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!