Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Milyen hangulatú ünnep a...

Milyen hangulatú ünnep a mindenszentek és a halottak napja a családotoknál?

Figyelt kérdés

A mindenszentek munkaszüneti nap is. Nálatok milyen hangulatban telik? Szomorkás, keserű, komor vagy pont hogy inkább vidám?


Ha belegondolunk mind a kettő lehetséges megközelítési mód, mivel az elsőnél siratjuk az ezt a világot elhagyó hozzátartozóinkat, ismerőseinket, mintha csak az összes eltávozott ismerősünk közös temetésén lennénk, a másiknál pedig pont annak örülünk, hogy együtt van a család és boldogan emlékezünk vissza azokra a pillanatokra, amelyeket együtt töltöttünk, a már nem köztünk lévő ismerőseinkkel, illetve kifejezve a tiszteletünket megemlékezünk rájuk.


Nálatok ez(ek) az ünnepek milyen hangulatban telnek?



2021. okt. 30. 01:43
 1/5 anonim válasza:
100%
Semmilyen. Kimegyünk a temetőbe, mert a szüleim máshol laknak és nem tudják ezt elintézni, így lényegében az ő nevükben megyünk. Én magamtól biztos nem mennék ilyenkor sehova, utálom az ilyen kötelező jellegű dolgokat. Akit szerettem, arra az év minden napján gondolok, emlékezek. Ehhez nem kell kimenni egy temetőbe.
2021. okt. 30. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ma már magányos vagyok. Szomorú minden nap. Korábban annyi volt csak, higy végigjártuk a sírokat. Nem szomorúbb, mint a többi.
2021. okt. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem. Keserűnek nem mondanám, inkább méltóságteljes.

Nov.1 Mindenszentek, ez nálunk katolikusoknál főünnep. Családdal este szoktunk misére menni, utána 2 helyi temetőbe. Kevés szebb dolog van, mint ilyenkor este a temető.

Nov.2. Halottak napja: ez munkanap már. Szintén este szoktam templomba menni, ilyenkor imádkozunk minden elhunytért. Általában olyan misét keresek, ahol éneklik a Requiemet. Tavaly a Liszt Requiem volt, nagyon szép volt. Mozartét is nagyon szeretem természetesen.

2021. nov. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3.

Nálunk is hasonló, csak nálunk a család messze lakik, gyakorlatilag az egész jelenlegi Magyarország köztünk van, ezért kénytelenek vagyunk hamarabb, előestéjén vagy pár nappal előtte elmenni. Ilyenkor meglátogatjuk a rokonokat, találkozunk az ismerősökkel, végigjárjuk a falvakat, temetőket stb. Aztán általában mindenszentek estére vagy délutánra hazaérünk és már itt elmegyünk misére. De ha ott maradunk még, akkor értelemszerűen ott.

2021. nov. 1. 21:09
 5/5 anonim válasza:
Semmilyen, nem tartjuk. Örülök, hogy plusz egy szabadnap.
2022. okt. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!