Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Mi történik, ha nem megyek el...

Mi történik, ha nem megyek el a diplomámért?

Figyelt kérdés

Későn szóltak a to-ról hogy diploma osztó lesz, és ezért nem tudtam elmenni. De most, hogy nem is lesz ünneplés nincs kedvem rászánni az időt meg a pénzt, hogy keresztülutazzak egész Magyarországon ezért.


Ha elég sokáig nem megyek le a diplomámért akkor, előbb-utóbb feladják nekem szerintetek? Erősködnek, hogy menjek be személyesen.. Mi van ha soha se megyek el érte? Bedarálják?



2022. jún. 26. 14:43
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
jó lett volna ezt átolvasni, diplomaosztó egybeírandó... nem sokat használom ezt a szót
2022. jún. 26. 14:45
 2/21 anonim ***** válasza:
97%
Megőrzik és TO nyitvatartási időben bármikor (akár évek múlva is) kiadják. Csak személyesen a kezedbe, se meghatalmazás, se posta.
2022. jún. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%
Kötelesek meg őrizni a Diplomát. Sőt a Diploma (Bizonyítványokat) Zárt páncélban kell őrizni. És a páncélszekrény, amibe a Diplomákat őrzik, az olyan helyégben kell lennie, ahol minden (munkanap) nap van mozgás. Például titkárság vagy TO. Elméletileg 50 év múlva is érte mehetsz.
2022. jún. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%

Postán semmiképp nem küldik el (a COVID-időszak kivétel volt), de meghatalmazottnak kiadhatják (legalábbis a BME-n kiadják).


Tényleg nem ér meg a diplomád annyit, hogy elutazz érte? Soha az életben nem szeretnéd használni sehol? Menj el érte, de előbb hívd fel a TO-t, hogy az adott napon szeretnéd átvenni!

2022. jún. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%
4-es válaszíróval teljesen egyet értek. Mert ugyanis, tanultál X évet egy egyetemen. Utána meg amikor végre célba érsz. És meg kapnád a Diplomádat. Akkor meg nem mész érte? Akkor minek tanultál X évet a Diplomáért, ha most meg nem is veszed át. Nem is gazán értelek ezért kedves kérdező. Soha sehol nem is akarod felhasználni a diplomádat? Akkor minek mentél egyetemre tanulni?
2022. jún. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Metionin ***** válasza:
91%
Nekem ez újdonság, hogy nem postázzák ki. Az enyémet jóval a kovid előtt, 2012-ben kipostázták csak be kellett adni a borítékot a megfelelő bélyegekkel. Bár lehet, ez azóta változott vagy intézményfüggő. Mindenesetre megőrzik és kiadják bármikor, ha bemész érte.
2022. jún. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 NTBS ***** válasza:
71%
Szerintem kipostázzák, de minden munkahelyen kérik belépéskor. Úgyhogy menj el érte inkább. De megőrzik neked.
2022. jún. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%
Át lehet venni utólag.
2022. jún. 28. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
93%
Ezt én sem teljesen értem... az még hagyján, ha a diplomaosztóra nem akar - vagy nem tud - elmenni az ember, de hogy átvenni sem akarod... az olyan, mintha nem is lenne, mert nem tudod bemutatni. Erre azért szánd rá az időt, esetleg ünneplésképpen ülj be valamire a közelben, és akkor nem "csak" azért mentél ki.
2022. jún. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%
Mással nem tudod igazolni, hogy van diplomád, anélkül meg sokat veszítesz, sőt a képzettséghez kötött állást nem is kapod meg. Tekintsd az átvételt még a befektetés részének a jövődbe, ha amúgy már éveket rászántál a megszerzésére.
2022. jún. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!