Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Ki mennyi pénzt adna?

Ki mennyi pénzt adna?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Esküvőre vagytok hivatalosak, csak polgári esküvő lesz, utána egy picike összejövetel - semmi extra, étteremben a szűk család + pár barát -


Ki mennyi pénzt adna, ha a

1, testvérednek lenne esküvője?

2, ismerősödnek lenne esküvője?

3, rokonodnak lenne esküvője?

4, testvér / rokon, de sok évig nem is beszéltetek, S kb 1-2 éve lett újra jobb a kapcsolatotok?


Te mennél + a párod és a kisebb gyereketek (max óvodás korú)


Köszi!


2022. júl. 2. 17:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Tőlem csak egy puszit kapnának.Na jó,nem leszek ekkora smucig,kapnak kettőt.
2022. júl. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%
Ez a boríték dugdosás nekem olyan pronyó.
2022. júl. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

Akinek örömmel adok pénzt: 50-100 ezer.


Akinek nem, csak illendőségből: 20 ezer.

2022. júl. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

A tesómnak inkább tárgyat vagy élményt adnék. Előre megbeszélném vele, hogy mire van szüksége.

Ismerősnek attól függ, mennyire közeli, olyan 20ezer körül.

Rokonnak szintén.

2022. júl. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
80%

Ez függhet a saját és ismerősöd anyagi helyzetétől is.


Amit mindenképpen adni illik, az legalább a te (ill. családod, akik veled jönnek) bekerülési költsége, de inkább afelett valamivel.


...hogy mennyivel felette, az függhet a saját anyagi helyzetedtől

- nem várnék el erő feletti költekezést olyantól, aki nem teheti meg pl, de ciki lehet túl keveset adni jómódúként


...függhet a másik fél anyagi helyzetétől:

- Ha nehezen gazdálkodják ki az esküvőt, ill. kell a párnak az induláshoz, akkor lehetőségekhez mérten próbálnék többet adni


20 ezer Ft egy főre lehet kb. a minimum összeg, amibe belekerülsz (bár nem tudom, mik a konkrét árak, de többszöri étel, helyfoglalás azért drága), de mondjuk 100-150 ezer már elég tisztességes összeg lehet akár család szinten is (2 személy, esetleg gyerekek)...


A lényeg, hogy az anyagi helyzetek viszonylatában legyen korrekten belőve az összeg, persze érezheted úgy, hogy valaki (jó barát, közeli rokon) többet "ér" részedről mint egy távolabbi rokon - ezért ezek csak hozzávetőleges tippek, és neked kell hozzáigazítanod a viszonyaitokhoz.

2022. júl. 3. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Vendéggel NEM ILLIK kifizettetni a fogyasztását. Adj annyit, amennyit a pénztárcád elbír.
2022. júl. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%

Mi is hivatalosak vagyunk unokanővérem esküvőjére hamarosan. Eleve elég szemét dolognak tartom, hogy a gyereket is aznap keresztelik, amikor az esküvő lesz. Amilyen szerény lány volt, a külföldi élet annyira nagyképűvé, pökhendivé tette.

Anyagilag sem állunk a legjobban, de ha jobban állnánk se adnék 10000Ftot. Amikor az én házasságom volt annyit nem mondott hogy sok boldogságot, meg mivel külföldön él, értelemszerűen el se tudott volna jönni. Azért mi annak ellenére, hogy lényegesen rosszabbul állunk hozzá képest anyagilag adunk egy jelképes 10000Ftot.

2022. júl. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%
Semennyit. Ajándékot vennék. Nyilván azért vagyok hivatalos az esküvőre, mert ismerjük és szeretjük egymást, ergomtudom, minek örülne. Soha, senkinek nem adok pénzt semmilyen alkalomra.
2022. júl. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 NTBS ***** válasza:
83%

Illendőségből 30 000 FT.

Szívből 100 000 FT.

2022. júl. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem ez bonyi kérdés :)

Voltam esküvői vendég is de lassan a sajatom is lesz. Szóval nyilván első sorban amennyit rá tudsz szánni :)

Másrészt illik legalább annyit adni, amennyibe kerül részletekre az étel ital. Ez nagyjából 10k/ fo átlagosan .


Egy hozzam közeli rokonnak feltéve hogy ketten megyünk, úgy 50-100 közötti összeget adnék. ( ahogy épp a pénzügyi helyzet adja, akar magasabbat is, a saját testvéremnek pl többet )

Egy távoli ismerős aki mégis meghívott olyan 30 körül .

2022. júl. 4. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!