Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Szűz Mária szeplőtlen fogantat...

Szűz Mária szeplőtlen fogantatása melyik napra esik?

Figyelt kérdés

2022. júl. 29. 19:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
61%
December 8.
2022. júl. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
66%
Március 19 lenne logikus.
2022. júl. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
48%
#2 Miért?
2022. júl. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
47%
Mert 40 hét egy terhesség? Arról nem hallottam, hogy a várandóssága ideje is más lett volna. Lehet túl logikusan próbálom nézni ...
2022. júl. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
61%
#4 Nézz utána, hogy miről is szól a szeplőtelen fogantatás.
2022. júl. 30. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
51%
Annyit még tanultam hittanon, Jézus születése is meg van, azt tudom, hogy dec 8án van egy ünnepe... viszont ahogy írtam, én lehet túl logikusan nézem és azért számoltam normális idővel. Persze jogos, hogy ha lehetett a úgy a fogantatás, ennyi erővel nem lehetetlen kb 2 héttel későbbi szülés.😅
2022. júl. 30. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
74%
#5 Te meg gondolkodj egy kicsit. A terhesség 40 hétig tart. Vagy szerinted hirtelen egyik napról a másikra egy kifejlett csecsemő került a méhébe és hirtelen megszületett a kis Jézuska? A Biblia szerint Isten ajándéka volt ez, igen, de attól még a terhességet végig kell hordania.
2022. júl. 30. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
61%

A szeplötelen fogantatás NEM annak az emléke, hogy Jézus mikor fogant, hanem hogy MÁRIA úgy fogant meg az anyja méhében, hogy MENTES VOLT az erededö büntöl!

Tehát semmi köze Jézus születési dátumához, mert az anyjára vanatkozik!

2022. júl. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
80%
Mindenki eredendő bűntől mentesen születik. Kevered a szezont a fazonnal.
2022. júl. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
58%

8



A Bibliában Gábriel arkangyal az angyali üdvözletben szólt Máriához: „Üdvöz légy, kegyelemmel teljes." az „Üdvözlégy” egy ígéret arra, hogy üdvözülni fog Mária, a kegyelemmel teljes pedig azt jelenti Isten tökéletesen mentesítette Máriát az eredendő bűntől. Isten azért mentesítette Máriát a fogantatása pillanatában minden bűntől, hogy majd később – ha Mária is elfogadja – meg tudja szülni Isten Fiát, Jézust. Ezért két fogantatásról beszélünk, egyik passzív, amikor Mária fogantatott Szent Anna méhében, a másik aktív, amikor Mária elfogadja Gábriel arkangyal szavait: „legyen”.

2022. júl. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!