Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az Ünnepekről...

NTBS kérdése:

Mit gondoltok az Ünnepekről úgy általában?

Figyelt kérdés

2022. aug. 26. 14:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Azokat szeretem, amihez kapcsolódik valami gyerekeknek is érdekes tradíció: Halloween, Mikulás, advent, karácsony, húsvét.


Szeretek készülni együtt a gyerekkel, szeretem, ahogy várja és izgul, szeretem az ünnepi hangulatot.

2022. aug. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Úgy általában azt, hogy az ünnepek nem Ünnepek. Fontosak az életünkben, de az eltorzultaktól rettegek. Nem vagyok semmiféle vallás követője, de hogy a Mikulás, a karácsony, a húsvét csak a pénzköltésről és műmosolyról szól, az nagyon taszít. Az állami ünnepek manapság az ellenségeskedés fokozására jó.

Ha van az embernek meleg, békés igazi családja, a személyes ünnepek mindent felülírnak.

2022. aug. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem különösebben érdekelnek, ha van olyankor munkaszüneti nap akkor annak örülök.
2022. aug. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
A karácsonyt szeretem, a többi nem érdekel.
2022. aug. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

Keresztény katolikus vagyok a húsvét nekem a legnagyobb ünnep nem a karácsony . A körmenet a díkszek a sok ember a templomban gyönyörű.És végig az egész nagyhéten.


A karácsony a másik kedvenc ,nem a télapós része hanem a nyugott de örömteli várakozás a Jézuska szülstésére, és az éjféli mise csendes nyugot énekhangja az is nagyon kellemes . Békés családi körben ünnepeljük elősször mindenki átadja apró ajándékait a többieknek aztán vacsora és beszélgetés.


A mikulás is jó mikor a kisgyerekekkel várjuk szent miklós bácsit . És mikor elaludtak gyorsan az ajtóhoz tesszük az ajándékokat nekik .


A halloween na az az a ünnep amit kinem állhatok.Emberek és gyerekek tuttukon kívül ünneplik és dicsőítik a sátánt,lucifert.


Ez hejett inkább a mindenszentek mikor a halott ismerősökért kérjük Istent

2022. aug. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
89%

Saját véleményt írok, a karácsonyra korlátozódva.


Az utóbbi években (főleg az utóbbi 5-10 évben) már nem olyan az ünnepek hangulata, mint régen, főleg a karácsonyé. Már jóval karácsony előtt ünnepi fényekbe borulnak az üzletek, advent első vasárnapján már állnak a műfenyők a plázákban. Ezek számomra úgy tűnnek, mintha előrébb akarnák hozni a karácsonyt a pénzbevétel miatt. Mire eljön a karácsony, akkorra már teljesen megszokottak lesznek az ünnepi dekorációk, az ünnepi hangulat már kezd csillapodni, pont akkor, amikor a legjobban kellene lángolnia, szenteste. A karácsonyi ünnepkör a legnagyobb a marketing szempontjából is. A tv, és az internet is tele van reklámokkal, hogy "készüljön velünk az ünnepekre", "nálunk mindent megtalálsz"...stb. persze ezek is már október közepén, végén elkezdődnek.



Összességében azt tudom mondani, hogy a karácsony nem több, mint egy marketing fogás. Költsön mindenki minél többet. A mai világban már háttérbe szorult a karácsony valódi lényege.

2022. aug. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem mert a karácsony több mint egy üzleti fogás csak a hipermarketek ezt akarják elhitetni veled
2022. aug. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
Szeretem az ünnepeket, jó hangulatuk van, lehet őket várni, színt visznek a hétköznapokba. Ha munkaszüneti nap is társul hozzá, az külön előny. Kedvenc ünnepem a karácsony, de szeretem a húsvétot is, a halloweent, születésnapokat, névnapokat.
2022. aug. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%

Fontosak, mert értéket őrzünk meg velük, tudást adunk át, és a családokat, ismerősöket is összeköti. Amikor már csak a kötelezettségek, az ideológiák, a kiüresedett szokások maradnak meg, az már nem jó.


Mondok egy egyszerű példát: a digitalizáció/dokumentáció korábban élünk, mégis sokan nem tudnák felrajzolni a saját családfájukat, pláne nem ismerik a család tágabb történetét. Pedig fontos lenne tanulni a múltból, illetve megőrizni azt a jövő számára. Amit egy generáció elveszt tudást, azt később sokszor annyi munka visszaszerezni.

2022. aug. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
23%
Az egyetlen ünnep, ami érdekel az a szülinap. Azon kívül felőlem a többi meg is szünehtne, nem érdekel.
2022. aug. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!