Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Fellobogózza valaki a házát...

Fellobogózza valaki a házát május 1 alkalmából?

Figyelt kérdés
Március 15-e, vagy az '56-os forradalom alkalmából és augusztus 20-án ki szoktam tenni a zászlót. De vajon illene most is?

#ünnep #logobózás
2023. ápr. 30. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk kint van a zászló a lépcsőházon.
2023. ápr. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
83%
Sose raktam ki, ahogy kokárdát se. Nem ettől leszek magyar. Az nem zavar, ha más kirakja.
2023. ápr. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Az általad említett ünnepek nemzeti, illetve állami ünnepek, olyankor ki szokták tenni a nemzeti lobogót. Május 1 az egy nemzetközi ünnep , ekkor nem szokták kitenni, mint ahogy pl. karácsonykor sem (talán nem a legjobb példa). Ha te úgy érzed, hogy ki akarod tenni, tedd meg bátran, senki sem fog érte megkövezni.Én ismerek olyan helyet (családi ház), ahol az év 365 napján kinn van a magyar zászló.
2023. máj. 1. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem, mert a május 1 nem magyar ünnep. A március 15 és az augusztus 20 viszont csak Magyarországon ünnep.Ha kiakarod rakd ki.
2023. máj. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Nem, alapból nem csípem az ilyen nagymagyarkodókat, mert általában azok pakolják ki, meg turulos póló stb stb, aztán ha megkérded tőlük, hogy mikor volt a honfoglalás, vagy mikor uralkodott Mátyás csak néznek bambán.
2023. máj. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Szemközt az egyik lakás erkélyén kint van a magyar zászló, egyébként az egész város is tele van velük, majdnem az összes lámpaoszlopra kirakják őket ilyenkor is. 🇭🇺
2023. máj. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, értem. Végül én sem tettem ki. Igaz, attól még mert pirosbetűs, munkaszüneti nap, nem olyan ünnep, mint március 15. például. Köszönöm, hogy megosztottátok velem a véleményeteket!
2023. máj. 1. 11:26
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem szoktuk, mert nem nemzeti ünnep.
2023. máj. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:
100%
Nem.
2023. máj. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!