Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Augusztus 20-án kinek az...

Augusztus 20-án kinek az oldalán szoktál állni, kinek szoktál szurkolni az István, a király darabban?

Figyelt kérdés
Én mindig Koppánynak, annak ellenére, hogy ismerem a történelmet. Büszke vagyok az ezer éves fennállásunkra, mégis mindig úgy érzem, hogy jobban jártunk volna Koppánnyal.

2023. aug. 23. 11:18
A kérdező szavazást indított:
Koppánynak
Istvánnak
Mindkettőnek
Valaki másnak
Egyiknek sem
Soha nem láttam még a darabot
47 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%

Miért vagy büszke? Mit értünk el az 1000 év alatt?


Sokan vannak, akik 100 év alatt többre jutottak.

2023. aug. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%

"Miért vagy büszke? Mit értünk el az 1000 év alatt?"


Ez ugyanolyan hülyeség, mintha valaki közölné, büszke magára, mert 60-70-80 éve született. Az, hogy valami/valaki régen kezdödött, nem ok semmiféle büszkeségre, csak az lehetne indok, ha ez alatt elért valami tényleg reprezentatív dolgot, csak lenni egy amöba is tud

2023. aug. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Ne egy zenés darab alapján próbáld meg azért meghatározni Koppány személyiségét.

Én amúgy egyik félnek sem szurkolok soha, ez egy színdarab. Nem egy focimeccs.

2023. aug. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
Én mindig Koppány párti voltam
2023. aug. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
22%

#4

Maradj is ott. Nehogy átállj a nagy ember oldalára.

2023. aug. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 hosszúhajú ***** válasza:
79%
szerinted mi lett volna ha koppány "győz" szerintem durva dolgok. egy kicsit kegyetlenebb országban élnénk, az mire jó? de szerintem koppányt valahogy leállították volna, mert nem bírta volna a nép, és végül ha késve is, de istván ugyanúgy "nyert" volna.
2023. aug. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%
Lehet jobban jártunk volna Koppánnyal.
2023. aug. 24. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Fiatalon úgy éreztem, hogy Koppánynak sokkal jobb zenéket írtak, aztán rájöttem, hogy a darabban mindenkinek krva jó zenéket írtak!


A magyar néplélekhez meg hozzátartozik, hogy egyszerre tudunk Istvánnak és Koppánynak is szurkolni.

2023. aug. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
53%
1000 éves történelmünk egyértelműen Istvánt igazolta, és nem Koppányt, akiben az István a király kommunista szellemiségben nevelkedett szerzői afféle hős forradalmárt láttak, noha közel sem volt az, egyszerűen hatalmat akart. Ha ő győzött volna, valszeg az ortodox vallást vettük volna fel, és rosszabb esetben beolvadtunk volna q szlávok közé, mint a bolgárok, legrosszabb esetben pedig egyszerűen bedarálták volna csinált nyitható államiságunkat az első 100 évben, q legjobb esetben pedig elszenvedtünk volna 300-400 éves török megszállást, és lennénk egy olyan megnyomorított nép, mint a balkániak.
2023. aug. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Másképp jártunk volna Koppánnyal.
2023. aug. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!