Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Belőletek mi hozza elő az...

Belőletek mi hozza elő az ünnepi hangulatot?

Figyelt kérdés
Egy ideje szenvedek azzal, hogy abszolút semmi ünnepi hangulatom nincs. A születésnapom is teljesen hidegen hagyott, az előző karácsony is úgy telt el mintha nem is lett volna. Most meg már kezdhetnék készülni Halloweenre (igen tudom Magyarországon nincs, nem kell leírni, köszi). De abszolút semmi motivációm, vagy halloweeni hangulatom nincs. Pedig ez a kedvencem, mindig ünnepeltem, karácsony ugyanez... És tudom hogy vannak ennél nagyobb problémák is (nekem is vannak bőven), de attól még szomorú vagyok, hogy már ennek sem tudok örülni/ezt sem tudom élvezni. Viszont az az érdekes hogy év közben mert teljesen random rám jön hogy most tisztára olyan karácsonyi hangulatom van pl, és milyen szívesen ennék egy kis mézeskalácsot... Bizarr. Veletek ez hogy van? Van valami amivel hangulatba hozzátok magatokat? Vagy ahogy felnő az ember, ez egyszerűen kihal némelyekből?

2023. szept. 13. 09:43
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

Az én meglátasom és véleményem. Lehet vele vitatkozni.

Mindenki a saját lelkivilága szerint reagál a környezetre és a dátumokra, ünnepekre. Akinek gürizés az egész élete, az ünnepek csak még frusztráltabbá teszik. Aki fél az öregedéstől, haláltól, annak nem öröm a szülinapja. Aki csóró, nem tud "megfelelően", (ahogy a tarsadalomban zengik), előkészülni, az emiatt nem kedveli.

Van akinek egyszerűen csak nem fontosak az ünnepek, mert nem szereti a kötelező pózokat, jókívánságokat.

Van, aki örül, mert olyankor esetleg lazíthat, szereti a fényeket, díszítést, nyüzsgést.

Teljesen ember-, hozott minta-, viselt traumákaz ünnepek körül-, önismeret függő.

2023. szept. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

"És tudom hogy vannak ennél nagyobb problémák is (nekem is vannak bőven)"

Lehet, hogy ha ezeket a problémákat helyre teszed, kiegyensúlyozottabbá válsz, harmonikusabbá válik az életed és akkor könnyebben észreveszed az élet szép dolgait is. Amíg a lelkedben nincs rend és nyugalom, addig arra koncentrálsz és nem az ünnepi hangulatra. Tiszta szívből örülni csak tiszta szívvel és tiszta lélekkel lehet.

2023. szept. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%

Nekem nagyon gyakran van unnepi hangulatom 15 eve, miota megtalaltam azt az embert, aki annyira nyugodt, derus, ahogy en soha.

De. Unnepekkor most sincs, nem szeretem, es megkonnyebbulok, ha elmulnak. Sajat magunktol unneppe tudunk tenni hetkoznapokat, de hacsak nem lenne egy nagy tarsasag oszinte jo erzesekkel, igy nyomasztja meg ot is, hogy es unnep, hallo, most unnepelni kell.

2023. szept. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az ünnep.
2023. szept. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
27%
Semmi , sosem volt , annak örültem amikor rokonokkal cimbikkel patiztunk ettünk piaztunk a szabad ünnepnapokon . Áhítat vallás hagyomány nincs bennem .
2023. szept. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem sincs már jó ideje. Szülinapoknak nem örülök, karácsonytól frusztrált vagyok a pénzköltés miatt, húsvétot sosem éreztem, Halloween jópofa, de úgy semmi különös érzés nincs hozzá. Szilvesztert sem szeretem már, csak annyi, hogy megint elrohant egy év, ráadásul utálok a tüzijátékot.
2023. szept. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
46%
Szarok az ünnepre.
2023. szept. 14. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Alapjáraton nem vagyok ünnepi készülődős fajta, de már beszereztem a karácsonyi ajándékokhoz az alapanyagokat, szépen apránként megcsinálom. Sőt, Halloweenre is készítettem egy mintát, egy keresztszemes képhez, de lehet, hogy az nem lesz addigra kész.
2023. szept. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 NTBS ***** válasza:

Ha hozzám közelállókkal találkozók.

Mindenki messze van.

2023. szept. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
41%

Szülinap: bor

Névnap: pálinka

Húsvét: sör, likőrök (egy idő után már mindegy)

Karácsony: forraltbor (sok) (ha anyósék is átjönnek: +Xanax)

Szilveszter: Pezsgő

2023. szept. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!