Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Miért vannak ennyien felháboro...

Miért vannak ennyien felháborodva azon, hogy itthon is egyre elterjedtebb ünnep a halloween?

Figyelt kérdés
2012. nov. 1. 21:18
1 2
 1/19 anonim válasza:
69%

Azért, mert nem magyar ünnep és ezzel elvesznek a mi ünnepeink!! Különben is nehogy már egy pár száz éves államtól vegyünk át dolgokat egy olyan nép akik már 2000 éve léteznek!!

Sok értelmét nem látom ennek az halloweenek, csak annyit,hogy a szép testalkatú amerikaiak tovább hizlalhatják magukat!!

2012. nov. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
ennyi erővel a mindenszentek sem magyar ünnep
2012. nov. 1. 21:27
 3/19 anonim ***** válasza:
73%

Egyáltalán nincs semmi értelme ennek. Oké jópofa kis ünnep, meg egy szűk baráti társaság nyugodtan csinálja ha nekik ez jó ez így rendben is van részemről. De azt utálom amikor minket fárasztanak mindennel, tegnap este éppen a barátnőmnél voltam filmet néztünk, és megszólal a csengő és a gyerekek voltak jelmezbe csokit vagy csínyt dumával, elküldtük őket, jöött a másik csoport udvariasan őket is elküldtük, de amikor már ilyen 14 évesek jöttek akkor mondtam hogy most már örülnénk ha nem zaklatnának minket ezzel. És nagy betűkkel kiírtuk az ajtóra hogy IDE NE GYERTEK! És persze rá fél órával később megint csöngettek a gyerekek, akkor volt az hogy kikapcsoltam a csengőt, mert a barátnőm már rosszul volt attól hogy megzavarnak minket. És persze amikor este kimentünk sétálni meg beülni valahova ott is halloweeni dekoráció, jelmezes részzegekkel volt tele, azthittük itt kapunk agyhalált, így hazamentünk inkább.

Jó ünnep ez azoknak akiknél ez hagyomány. De nálunk Magyarországon ez nem ünnep, semmi eseményhez nem köthető aminek esetleg köze lenne a történelmünknek vagy egyéb nép hagyománynak. Az a baj hogy tényleg a mai fiatalok nincsenek már tisztába csomó ünneppel és inkább majmolják Amerikát, hogy jaj az milyen jó meg minden. Nem azzal van bajom hogy mások ezzt megtartják, hanem azzal hogy azokra is úgymond "erőltetik" akiket ez nagyon nem érdekel. A boltokba már hetek óta ilyen dekorációkkal találkozok, neten szintén ez a téma, már megőrültem tőle a végén.

2012. nov. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
61%

Mert szeretnek más életében vájkálni, és mindenre megjegyzést tenni - biztos úgy gondolják, hogy EZ a magyar szokás...

Én személy szerint mindenkire rábízom, hogy mit szeretne vagy nem szeretne megünnepelni. A halloween tetszik, tököt faragok, de pl. a Valentin-napot nem tartom. Ettől még nem ítélem el azt, aki tartja. Imádom a karácsonyt, de semmi bajom azzal, ha valaki hanukát ül, vagy egyiket sem...

Én sosem fogom felfogni, hogy miért kell folyton azt keresniük egyeseknek, hogy mibe lehet belekötni, mi az, amit szerintük mások rosszul csinálni, min lehet felháborodni... Elég unalmas, egysíkú élete lehet annak, aki ráér ezzel foglalkozni.


Ne törődj az ilyen emberekkel!


Az elsőnek üzenem, hogy a halloween ősi, kelta eredetű ünnep, nem amerikai, de semmi gond...

2012. nov. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
15%
*csinálnak
2012. nov. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
59%

1-es, miért vesznek el a mieink?

Halloween okt 31-énvan, Mindenszentek nov 1-jén van, mindkettőt meg lehet ünnepelni.


Nekem tetszik a halloween, és kapcsolódik a hagyományos halottak napjához (ami ráadásul csak nov 2-a, van idő a kettő közt)


A magyarok, pláne a vallásosak, egészen rossz irányból közelítik meg az elhunytakhoz való viszonyt, ezen ideje változtatni.

2012. nov. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
27%

A Halloween nem ünnep, csak Amerika majmolása, a Valentin nappal együtt.

A Mindenszentek pedig azóta ünnep Magyarországon, amióta keresztények lettünk.

De a magyarok mindig is tisztelték a halottaik emlékét.

Egy jó érzésű ember nem mulat és nem bohóckodik, amikor a halott hozzátartójára emlékezik. Akkor se, ha a temetőbe csak másnap látogat. Bár sokan már előtte való nap is mennek a temetőbe.

Aki pedig református, annak 31.-e a Reformáció ünnepe. Őket sértheti ez a bohóckodás.

2012. nov. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
95%

Mi a baj a halottak napjával?? Vagy a húsvéttal? Vagy a busójárással?


Engem nem zavar egyébként ha valaki halloween ünnepet tart. Tartson ha neki jólesik. Tiszteletben tartom, hogy az illetőt a halloween vagy a valentin nap érdekel. De cserébe elvárom hogy az illető is tiszteljen meg azzal, hogy nem zaklat engem ezekkel a majmolós ünnepekkel. Én nem élek vele, de nem ócsárolok senkit sem.

Én nem öltözök be, nem veszek semmi halloweenes cuccot, nem faragok tököt, és nem készülök csokikkal. Elvárom, hogy senki ne zavarjon engem ezzel. Ne kopogjanak, ne csöngessenek.

Sajnos tegnap többször kopogtak, csöngettek. Nem nyitottam ajtót, pedig a párom nálunk is kiírta: " Mi nem tartunk halloween-t" Mégis kopogtak. Volt hogy egy srác bekiabált az ablakon, hogy légyszííííííííí nyisd ki, csokit kérünk..:) Hát ez több mint pofátlanság szerintem..

2012. nov. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%
Hm. A tegnapi nap a magyar hadtörténelem nagy eseménye: 1477-ben ekkor foglalta el Mátyás Bécset, innen ered ősi ünnepünk a Hello Wien!
2012. nov. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
63%

Az tényleg pofátlanság, ha csöngetgetnek, holott kiírjátok, hogy nem tartjátok az ünnepet. De ezek gyerekek (gondolom), biztos vagyok benne, hogy nem a tiszteletlenség hiányáról van szó, simán csak játszanak.


Azt meg továbbra sem értem, hogy mi köze a halloween-nek akár a mindenszentekhez, akár a halottak napjához. Máskor vannak.

Most ennyiből egész évben ne bulizzon senki, hiszen egyrészt minden nap halt meg valaki, másrészt meg mindig elmondható, hogy közeledik a halottak napja. Akár 364 nap van hátra a következőig...


Én nem mondanám, hogy ettől valaki ne lenne jóérzésű. Másrészt meg én a halottak napját nem tartom pl., tekintettel arra, hogy rendszeresen járunk a temetőbe, és emlékezünk a halottainkra, nekem ehhez nincs szükségem külön kinevezett napra. Másrészt meg nem akarnák, hogy szomorkodjunk, mi vidám család vagyunk, és minden rokonom előre közli, hogy ne merészeljen senki gyászolni meg zokogni, hanem mindenki legyen boldog. Ilyen is van. Lehet lepontozni.

2012. nov. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!