Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Karácsony vs "pénzünnepek" mi...

Karácsony vs "pénzünnepek" mi a különbség?

Figyelt kérdés

Vegyük alapul a valentínnapot. OKÉ NEM MAGYAR,ÉRTETTEM!

Mindenki azt mondja,hogy pénzről szól,meg virág meg csoki meg minden hülyeség. Bele gondoltunk már mennyit költünk karácsonyra? Ami mennyiben köszönhető a médiának? Az egy dolog,hogy október eleje óta mennek a karácsonyi reklámok a tvben és elkezdődtek a karácsonyi leárazások is...

-ugye minden évben kell venni fenyőfát. Egy fenyőfa nagyon nem olcsó dolog!

-arra a fenyőre díszt kell venni

-melyik évben ne vennénk szaloncukrot és más mikulás formájú csokit?

-karácsonyi dekoráció,díszkivilágítás

-ajándékok. Határ a csillagos ég,mikor a soha nem látott rokonok is vendégségbe jönnek ami egyrészt sok költekezés másrészt a vendégül látást sem lehet sültkrumplivan megoldani

-karácsonyi képeslapok,smsek küldése. Bele gondoltunk már,hogy minek?

-Gyerekeknek adventi naptár

-a karácsonyi vásárokról ne is beszéljünk


Nem vagyok karácsony ellenző csak nem igazán értem,hogy miért nem férnek el a külföldi ünnepek, "amik a pénzről szólnak" a mi ünnepeink mellett...


2012. nov. 11. 14:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A felvetésed nagy részével egyetértek, minden "ajándékozós" ünnep a pénzről szól, s persze főleg a médiából. Akciós plazmatévé, konzoljáték, stb...

Azt viszont ne felejtsd el, hogy senkit nem kényszerítenek arra, hogy százezreket költsön. Tehát ez inkább szociológiai kérdés, miért érzik úgy az emberek, hogy ha karácsony, valentin nap, húsvét van, akkor szanaszét kell vásárolniuk mindent?

Én magam például igyekszem olyan ajándékokat felkutatni, amelyek mély érzelmi reakciót váltanak ki. Régóta keresett könyv, CD, vagy hasonló dolgok. De csak azért, mert 5000 forinttal olcsóbb egy százezres tévé, nem fogom megvenni.


Anyagias világban élünk, ennyi röviden.

2012. nov. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Amúgy igen ez meg a másik,hogy minek kell szétvásárolni a pénztárcát. De karácsony táján nem tudsz elmenni sehova hogy ne kelljen ajándékot vinned,mert mégse látogathatsz el akár egy nagymamához aki felháborodva gondol rá,hogy miért nem hívjuk meg karácsonyra...
2012. nov. 11. 14:51
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Te azt állítod szét kell magad vásárolni, én azt mondom el vagy masszívan átjolva. Nézzük a listád.

-ugye minden évben kell venni fenyőfát. Egy fenyőfa nagyon nem olcsó dolog!

Műfenyő van évek óta. Célnak tökéletes.

-arra a fenyőre díszt kell venni

Meg vagy huzatva? Minden évben??? Saját díszek vannak ezer éve. Célnak tökéletes.

-melyik évben ne vennénk szaloncukrot és más mikulás formájú csokit?

Két zacsi jóféle milka, nagy része a fára, több egy külön tálkába, végül ugyanott végzni mind úgyis.

-karácsonyi dekoráció,díszkivilágítás

Emeletes lakásban mit dekoráljak... Pár gyrertya ide-oda és kész.

-ajándékok. Határ a csillagos ég,mikor a soha nem látott rokonok is vendégségbe jönnek ami egyrészt sok költekezés másrészt a vendégül látást sem lehet sültkrumplivan megoldani

A család már felfogta jó pár éve, hogy nincs habzsidőzsi, mindenkinek pár apróság. Bár az is igaz, hogy nem vagyunk túl sokan. A "gyerekek" kapnak több mindent, de ennyi. Hozzátenném aki mindezt csak a decemberi fizujából akarja megvenni, és sír, hogy nincs már lóvéja az ünnepek előtt, az magára vessen.

-karácsonyi képeslapok,smsek küldése. Bele gondoltunk már,hogy minek?

A legközelebbi barátoklnak sms, többieknek közösségi oldalon személyes üzenet, kiírás. Pár rokonnak 1 telefonhívás. Mi kerül ezen vagyonokba neked??

-Gyerekeknek adventi naptár

Meg lehet oldani házilag is, valami sajátkészítésűvel, nem kell ám minden évben az ezres milkát venni...

-a karácsonyi vásárokról ne is beszéljünk

Fegyvert szorítanak a fejedhez, hogy ott költsd a pénzt?


Na ennyi röviden. Nem érzed, hogy elég sokat rinyálsz a semmiért? Egész decemberben a fél oldal az árakon pampog, de annyi nem jutna eszükbe, hogy okosabban megoldják az egészet. Persze sírni mindig jobb az ember lelkének. Ennyit a drága ünnepekről.

2012. nov. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
én a karácsonyt és a valentint és társait is fogyaztóünnepnek nevezem
2012. nov. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem nem érzem,hogy a semmiért rinyálok. Senki se kötelez,hogy vegyek bármit is bárhol. Ez a kérdés csak egy átvitt kérdés volt,hogy a mai napokban a karácsony rohadtul nem a szeretetről szól (Jézus születéséről meg már pláne nem),már semmivel sem jobb mint a valentin nap...
2012. nov. 11. 16:02
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked nem arról szól, akkor sajnállak őszintén. Bár hozzátenném, hogy mi karácsony nékül is ugyanúgy szeretjük egymást, de nem kell ezeken a napokon sem törölgetni a padlót a csöpögő szeretettől.

Nem vagyunk vallásosak, így nem Jézust ünnepeljük, hanem hogy mindenki itthon pihenhet, olyan finomak készülnek vacsorára, ami az évben máskor nem, megajándékozzuk a másikat 1-2 aprósággal és élvezzük a békét itthon. Ennyi, nem kell ezt túlkomplikálni ennyire. Saját maguknak csináljátok a hisztit evvel az egész média-fogyasztóünnep-nem a szeretetről szól sz.rsággal.

2012. nov. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Lehet én csinálok valamit rosszul,de én 1 ft-al nem költök többet decemberben mint az év többi napján,hónapján.

Nézd,ez most olyan dolog,hogy mindenkinek arról szól az ünnep,amiről. Van,akinek a pénzről van akinek nem. Nekem nem arról szól. Örülök hogy ilyenkor kiléphetek a monoton hétköznapokból és a szeretteimmel tölthetek el pár napot. Ennyi,nem több. Minden évben küldök képeslapot a legjobb barátnőimnek.Minek? Figyelmességből. Én is izgatottan várom a lapokat és nagy örömmel jelent az,hogy még mindig gondolnak rám. Ez egy évben max. 1 ezres. Hatalmas összeg,ugye? Minek minden évben díszt venni,elromlanak vagy kimennek a divatból?

Sokaknak ez az ünnep is arról szól,hogy túl tudják licitálni a másikat,hogy bele tudjanak kötni. Ezért tesznek így ki magukért. Az ilyet miért is sajnáljam,hogy sokat költ? Mindenkinek saját magánügye hogy hogy ünnepel,nem értem ezen miért kell így kiakadni. Én nem költök sokat,rajtam aztán egy üzlet sem fog meggazdagodni. De hogy őszinte legyek,ha anyagilag úgy állnék,lehet én is vagyonokért vennék ajándékokat a szeretteimnek és hatalmas banzájt csapnék.

Igazából azt sem értem,hogy most mi is a kérdés? Vannak,akik sokat költenek? Igen,vannak. És? Ettől neked rosszabb lesz az ünneped? Vagy valaki kötelez rá,hogy sokat költekezz? Ne haragudj,de tényleg nem értem. Ennyi erővel minek megyünk nyaralni? Van,aki Egyiptomba megy,van,aki a szomszéd városba megy fagyizni. Vagy minek megyünk szórakozni? Minek ünnepeljük a születésnapunkat? Minek vannak ballagások? Ott is van,aki kocsit kap és van,aki két puszit. Ennyi erővel....


"Nem vagyok karácsony ellenző csak nem igazán értem,hogy miért nem férnek el a külföldi ünnepek, "amik a pénzről szólnak" a mi ünnepeink mellett..."

Na,ezt a mondatodat többször is elolvastam,de egy szót nem értek belőle.


Ne haragudj,lehet kicsit támadónak tűnhet a válaszom,de nem annak szánom. Csak tényleg nem értem. Nyílt titok,hogy ilyenkor sokan túlvállalják magukat és nem érzik át azt,miről is szól,miről is kellene szólnia ennek az ünnepnek. De ez az én ünnepemet ugyan semmiben nem befolyásolja,max. annyiban,hogy többet kell sorban állni a boltban ha leugrok kenyérért.

2012. nov. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

7-es. Nem nem vállalom túl magamat karácsonykor, szerintem 5000t nem költök összesen ajándékokra.

És az a mondatom amit ki idéztél... Gyakorlatilag azt nem értem én se,hogy februárban mindenki a valentínnapot ócsárolja, októberben mindenki a halloweent és évközben még néhány ilyen ünnepet azzal a címszóval,hogy "csak a média hülyesége meg az emberek pénzét akarják az üzletek".

2012. nov. 11. 17:29
 9/15 anonim ***** válasza:
50%

A kérdeő tipikusan az az ember, akinek akkor jó az élete, ha pampogahat valamiről, sajáltathatja magát burkoltan, mivel nagy valószínűséggel nem telik neki nagy hűhóra, a környezetének meg igen. Ilyenkor alapvető azt megállapítani tömegesen, hogy mekkora sz.r lett ez az ünnep (is).

Ahelyett, hogy magasról tenne másokra meg a szokásaira, muszáj ezen hergelnie magát és kérdést kiírni róla, csak azért, hogy meggyőződhessen, neki bizony igaza van és rohadjon meg mindenki, aki nem így gondolja.

Persze erre jön a válasz, őt nem érdekli, csak mondta, de ettől még ez a szomorú magyar valóság vagy hasonló marha mély eredetű bölcselet. Este viszont nyugodtan hajthatja a fejét álomra, hiszen ma végre kinyílváníthatta a benne rejtőző életigazságokat.

2012. nov. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Kicsit elhamarkodott egy kérdés alapján megítélni. :D
2012. nov. 11. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!