Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Miért szokás karácsonyra,...

Miért szokás karácsonyra, húsvétra, születésnapra és névnapra ajándékot adni?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 29. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:
A szeretteinknek szokás, én nagyon szeretek ajándékozni, amit én magam csinálok, vagy aminek tudom, hogy örülne. Örömokozás, ez lenne a lényege. A karácsonyi és a születésnapi ajándékokra fordítom a legtöbb időt, és jó kedvvel, jó szívvel teszem, mert szeretek ilyesmit csinálni, ilyenen gondolkodni. Egy jó könyv, egy tál finom, különleges sütemény, saját készítésű bonbon, vagy amire éppen szükség van. Szerintem szép gesztus. Kiégett, érzelemmentes embereknek tartom azokat, akik csak az előre csomagolt csomagokat veszik meg, és nyűg nekik az egész...
2013. ápr. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az első jól írja, de húsvétra nem szokás felnőtteknek ajándékot adni. A gyerekeknek is csak csokit.
2013. ápr. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Húsvétra inkább csak mostanában lett szokás az ajándékozás, bár ezt nagyon sokan nem tartják, ott végül is a lényege olyasmi mint nálunk a december 6 a Miklós nap ugye, ott is a gyerekek kapnak mikulás csomagot, na húsvétkor ott ugye a húsvéti nyúl hozza a tojásokat és ugye a legtöbb helyen hagyomány hogy azt megkeresni és ez jó szórakozás a gyerekeknek.

A szülinap, karácsonyi ajándékozás oké, mert örömszerzés a szeretteinknek, barátainknak, és ezzel éreztetjük velük igazán azt hogy gondoltunk rájuk.

A névnap is hasonló ugye de azt tudtommal csak mi magyarok tartjuk és ajándékozunk akkor, más helyeken ezt kb le is tojják.

2013. ápr. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok, a bolgárok is tartják, illetve a körülöttünk lévő országok bizonyos részein szintén ismerik. Máshol meg nem letojják, hanem egyszerűen nem ismerik ezt a szokást :)
2013. ápr. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
mé' ne
2013. máj. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!