Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Mit írjak a szalagavatós...

Mit írjak a szalagavatós beszédembe?

Figyelt kérdés

Nekem kell elmondanom többszáz ember előtt a diáktársaim nevében a beszédet és most elakadtam.

Eddig erre jutottam:

Legtöbbet osztályfőnökeink bajlódtak velünk, akiknek ezúton mindent szívből köszönünk, de kérjük, végső erejükkel segítsenek megtenni nekünk az érettségihez vezető utolsó lépéseket, és ha azon túl vagyunk, majd megpihenhetnek.

De nekem ez úgy igazából nem tetszik.

Valakinek van valami 5lete, hogy lehetne "szebbé" tenni? :) Esetleg valakinek meg van a szalagavatós beszédje? :))



2013. jún. 28. 22:14
 1/2 schocko ***** válasza:
100%
"végső erejüket"-ez hülyeség
2013. jún. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
59%
Kedves tanáraim, diáktársaim, tisztelt Igazgató úr/úrhölgy, kedves megjelent magas méltóságok és más vendégek! Most a szokásoknak megfelelően egy csöpögős, köszönetmondással telepakolt beszédet várnak tőlem, és ettől már csak azért sem lenne célszerű eltérnem, mert le szeretnék érettségizni. Sajnos semmi épelméjű ÉS szirupos nem jutott az eszembe, pedig két felest is megittam és attól mindig elérzékenyülök, ezért kiírtam egy kérdést a gyakorikerdesek.hu-n, hátha valaki ad jó ötletet. Nem adott, csak azt vették észre, hogy az érettségi már régen befejeződött, tehát legfeljebb pótérettségire, pótszalagavatóra, netalántán jövő majdnem ilyenkorra kellhet nekem ez. Így aztán - ha most kell - azt mondok, amit akarok. (Na, hány perc volt? Jó, nem volt kettő sem, akkor a Vivien sem ájult még el ott hátul. Vagy mégis? Ó, a nemjóját. Hozzon már valaki egy kis vizet neki!) Tehát. Azt mondok, amit akarok, sőt, ha akarom, nem mondok semmit. Talán ez is lenne a legjobb, nem húzni senki idejét, és ezzel benne lenni a Híradóban. Hátha néhány iskolaigazgató meglátná a példaértéket. Nos tehát: kösz mindenkinek a négy évet, kösz a segítséget, kösz a tanítást, kösz az értékelést még akkor is, ha néha kicsesztek egyikünkkel-másikunkkal, előre is kösz az érettségi bizót, skacok, nektek kösz a suli utáni piálásokat, egyebekben mindenkinek viszlát, és kösz a halakat!
2013. jún. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!