Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Keresztelőre vettem egy...

Keresztelőre vettem egy Bibliát a leendő keresztfiamnak, szeretnék bele egy szép idézetet írni. Tudnátok nekem tippeket adni?

Figyelt kérdés
2013. okt. 3. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ismerjem bár az összes titkokat és minden tudományt,

Legyen akkora hitem, hogy hegyeket mozgassak,

Ha szeretet nincs bennem,

Mit sem érek.

2013. okt. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Bibliát? Biztos, hogy nagyon fog neki örülni.
2013. okt. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
"Az imádság megmozgatja azt a kezet, amely megmozgatja a világot." vagy "Minden félelmünk és aggodalmunk abból a tényből fakad, hogy kihagytuk Istent a számításainkból." :)
2013. okt. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

hajam!

Épeszű ember akkor keresztelte ti meg a gyereket, ha vallásosan kívánja nevelni. ...Ahhoz pedig kell egy Biblia. Sok helyen szokás az keresztszulonek ajandekoznia az elsőt. Ez általában nem egy sima Biblia, hanem különlegesebb, értékesebb darab.

2013. okt. 4. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
53%

"Míg idea valami addig csak hordozóját boldogítja,

A megvalósult idea kell, hogy hordozza alkotóját."

Dombi Ferenc


---


Azzal nincs gond, hogy vallásosnak neveled, csak ne Zsidóságra és Judeaizmusra tanítsd, hanem Kereszténységre és Magyarságra.


Egyébként a Magyarság igazi ősi hite a népmeséinkben maradt fenn, szóval a Biblia helyett egy gyereknek sokkal értelmesebb egy mesekönyvet venni. Például Benedek Elek (Bennetek Élek), Magyar népmese gyűjteménye.


Ha érdekel, hogy mi a Magyarság ősi vallása, akkor elég elolvasni Jézus tanításait. Csak azzal nem tud azonosulni egy gyerek, mert még egy felnőtt számára is kemény tételek vannak benne, hát még egy tapasztalatlan gyereknek.


Bővebben privátban! :)

2013. okt. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Azzal nincs gond, hogy vallásosnak neveled, csak ne Zsidóságra és Judeaizmusra tanítsd, hanem Kereszténységre és Magyarságra. "


Amellett, hogy nem kicsit vagy antiszemita, még buta is vagy, mint a tök. A zsidoknal nincs keresztelo es nem olvassak a Bibliát......

2013. okt. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 pako85 válasza:
"Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz Őbenne el ne vesszen, hanem örök élete legyen." (János evangéliuma 3,16)
2013. okt. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"a érdekel, hogy mi a Magyarság ősi vallása, akkor elég elolvasni Jézus tanításait. "


a magyarok ősi vallásának semmi köze jézushoz vagy a kereszténységhez. ennyi erővel akár a zsidó vallást is taníthatná neki. nem értem miért hiszik az emberek a judeokereszténységet ősi vallásunknak, mikor ezt kb 1000 éve erőltették ránk, mert politikailag előnyös lépés volt.

2013. okt. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!