Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Mikor jön be Magyarországra a...

Ludy kérdése:

Mikor jön be Magyarországra a Halloween?

Figyelt kérdés
2013. okt. 24. 20:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
44%
Soha.
2013. okt. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
52%

Minek kell átvenni egy angolszász hagyományt? Még véletlenül sem kapcsolódik a kultúránkhoz! Miért nem jó nektek a farsang, akkor is be lehet öltözni.. Nem értem.

17/L

2013. okt. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
62%
És a BUSÓJÁRÁS!
2013. okt. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
34%
Valoszinuleg soha, az ilyen amerikautalok miatt. Egyszer egy magyar oldalon voltak tok jo helovini jelmezek es vagy negyen elkezdtek fujjogni hogy amcsi unnep, vidd innen, soha, fuuujj!! ...
2013. okt. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
73%

A baj az, hogy ezeknek a fiataloknak fogalmuk sincs a magyar népi hagyományok rendkívüli sokszínűségéről. Például az előbb emlegetetteken kívül, ott van még a Luca-szék faragás és az István-napi tűzugrás is. Szóval van elég érdekes hagyományunk, csak a tévében, ugye az emrikai filmek mennek és azokban természetesen halloween van.

Ami pedig a jelmezeket illeti, amiket emlegettél, láttál már busójárásra készült maszkokat?

2013. okt. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
52%

A karácsonyfa állítás sem magyar szokás, eredetileg Németországból ered. Azt se csináljuk, mert nem elég magyar!!


Az olyan maradiak miatt, akiknek fáj, ha az ember jól érzi magát a Nemzeti Színeken kívül is, soha.

2013. okt. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Már sok helyre bemásoltam, amit erről gondolok... megteszem ide is...


De előbb a lényeg: akkor fog bejönni, amikor a mai tizenévesek felnőnek, és ezt adják tovább gyermekeiknek. A mai idős és középkorú korosztály másképp ünnepli a halottak napját... és ebbe egy jelmezes ünneplés nem fér bele...


És ami az én nézetem:


"Én mindeddig csak úgy gondoltam, hogy Magyarországon nem Halloween van, hanem Mindenszentek...


Ez utóbbit sem ünnepeltem sosem, sose tartottam vallásosnak magam, számomra a halottak napja csak olyan nap volt, mint a többi.


A halloween a nyugat majmolása? Az! Ahogy a Valentin nap is... de mindezek mellett azt vallom, mindenki nyugodtan ünnepeljen bármit, aminek a szellemiségében él, aminek az üzenetét magáénak vallja, soha nem szóltam bele, ki miben hisz, soha nem szóltam le érte senkit. A lányomnak is meg fogom engedni, ha Halloween buliba akar menni (de előtte elmesélem neki, mit is ünnepel olyankor...), de ha tököt akar, faragjon magának! Megtiltani nem fogom, de nem is kívánok benne részt venni...


Engem legjobban mindig is az háborított fel, hogy olyanok ünneplik, akiknek fogalmuk sincs arról, miről is szól a Halloween! Tavaly utánaolvastam, és ez megerősített. Egyszerűen nem tudok azonosulni az eszméjével.


Minden népnek megvan az ezekhez a napokhoz kötődő hagyománya... számomra a halál eddig nem sokat jelentett. Mindig is az élet részének tekintettem, annak ellenére, hogy egyik nagyszülőm sem él már, és unokatestvéreim, nagybátyáim, nagynénéim közt is van olyan, aki már odaát van...


Mint írtam, ez volt eddig...


Másfél hete veszítettem el édesapámat. Most már megértem azokat, akiknek jelent valamit a halottak napja... akik annak ellenére, hogy nem vallásosak, mécsest gyújtanak szeretteik sírjánál... nem divatból, nem szokásból, hanem szeretetből, azt remélve, hogy szeretteik odaát megnyugvást találtak...


És ebbe egy bolyongó, nyughatatlan lélek ünneplése számomra nagyon nem fér bele... ahogy egy jelmezes bulizással sem kívánom édesapám halálát megünnepelni.


Számomra ez a halottak napja, más lesz, mint a többi... az eddigi 40 évem alatt most először kimegyek a temetőbe egy mécsessel, és egy csokor virággal..."

2013. okt. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Az az össznépi program ami odaát van nem lesz itthon kb. soha. Ha neked úgy van kedved csinálj programot a baráti köröddel, öltözzetek be, tartsatok bulit - vagy menjetek valami olyan szórakozóhelyre, ahol Halloween-témájú bulit szerveznek.

De hozzám hiába csengetnétek be, hogy "trick or treat" - én nem tervezem hogy részt vegyek ilyesmiben.

Ugye nov. 1 mindenszentek, nov. 2 halottak napja, idehaza pedig máshogy szokás ezt ünnepelni, inkább csendesen. Szóval ez az egész beöltözősdni tényleg idegen.

2013. okt. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
75%

Én sajnálom, hogy nem nagyon tartjuk már meg a régi magyar népszokásokat, amiket egy fentebbi válaszoló írt (megemlíteném még a betlehemezést is); a Busó-járásra szeretnék eljutni egyszer, de eddig sajnos még nem volt rá alkalmam.

Viszont nekem emellett a Halloween is tetszik, szerintem ötletes ünnep :) A halottakra nov. 1-jén/2-án emlékezünk, szóval nem igazán ütközik a kettő.

A kérdésre válaszolva: már bejött :D De olyan nagy népünnep, mint az angolszász területeken itt előre láthatóan soha nem lesz.

2013. okt. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Nekem mindegy csak engem ne zaklasson senki... De egyébként ahogy tellik múllik az idő egyre nagyobb az esélye szerintem, meg mivel ha bekacsolod a tv -t vagy felmész netre már az USA -t látod kb (nah jó nem, de érted...)...
2013. okt. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!