Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Őszintén, mi a f**z ez a...

Őszintén, mi a f**z ez a Halloween-őrület Magyarországon?

Figyelt kérdés
Azt se tudom, hogy mit ünnepelnek Halloweenkor, na mindegy. A lényeg az, hogy az ilyen s**r amerikai marhaságokat minek vesszük mi át? Most mindenhol az a téma, hogy halloween így, halloween úgy, meg b**i töklámpások mindenütt, és nem tudom mire vélni, hogy hogyan lett ez így néhány év alatt? Csak szerintem hülyeség? Felvilágosítanátok?

2013. okt. 29. 20:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%
Ha nem tetszik, nem szállsz be. Farsangozni sem szokott mindenki. A fiataloknak meg még egy remek alkalom bulit rendezni.
2013. okt. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Én is fiatal vagyok, egyszerűen azt nem értem, hogy mi értelme van? Nem is ünneplünk semmit, akkor minek ünnep? Bármikor lehetne egy bulizós nap, vagy akkor legyen a buli világnapja, de ne külön ünnep.


Erre most jöhet a kontra, hogy akkor ilyen erővel legyen a halottaknak is világnapja, és ne ünnepeljük őket. De ők megérdemlik! Ők tettek valamit. A buli csak egy dolog, annak minek ünnep?


Jézus születését megünnepelni az még oké, hagy kapjanak egy ilyen boldogságot a keresztények, hogy a "messiást" ünnepeljék. Azt mondjuk nem értem, hogy a nem keresztények, illetve nem normális vallási szokásokat folytatók minek ünneplik.


Megmondom miért, mert az amerikaiak ezt is elcs*szt*k, mint mindent! Mert ebből is csak viccet csináltak, és az ajándékozás ünnepének nyilvánították, pedig a szeretetről szól! És nem vagyok vallásos, de igenis rosszul tették! Még szerencse, hogy nekünk volt annyi eszünk, hogy ne a Télapó hozzon ajándékot, hanem a Jézuska! Mi a halál fa**a ez, télapó ünnep? Szerintem az amerikaiak 50%-a azt se tudja, hogy Jézus (állítólag) aznap született.


A magyar ünnepeknek van értelmük. Szerencse, hogy a télapót külön ünnepre tettük, mondjuk lehetett volna inkább őszapó, mert ősszel úgyis kevés ünnepünk van...


Az új kenyér napja (ami nem mellesleg egybeesik államalapító királyunk, Szent István napjával), az értelmes! Na az valami, amit ünnepelni kell! A húsvét ismét keresztény ünnep, de akkor böjtölnek és lényegében leróják tiszteletüket a messiásnak.


Tehát ezeket érdemes ünnepelni! Most nézem, hogy a Halloween amúgy a boszorkányok, szellemek és démonok éjszakája... hát 1000 évvel ezelőtt szét is égettek volna, ha megtudják hogy még ünnepled a boszorkányokat!


De az én konkrét bajom mégsem ezzel van. Oké, talán még a gonosz lények is megérdemelnek egy napot (éjszakát).


Az a bajom, hogy az eredeti ünnepet, amit egyébként én se pontosan tudom, hogy mi, elk**ják, és az egészből viccet csinálnak! Csak mennek a gyerekek undorító lényeknek öltözve házról házra csokit zabálni, de maguk se tudják, hogy miért! Legyen egy oka, és ne október 31-re rakják, a halottak napja és mindenszentek mellé, hanem akkor legyen egy őszbúcsúztató november 31-én! Vagy bánom is én, mikor, csak ne a fontos ünnepek környékén!



Ez csak az én véleményem. Persze jöhetnek a kontrák, kíváncsi vagyok.

2013. okt. 29. 21:29
 3/15 anonim válasza:
62%
semmi értelme sincs ezeknek az átvett szokásoknak.... szerintem az egész csak azért van, mert sok hülye nem tudja magát lefoglalni, nem tud magával mit kezdeni ....
2013. okt. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%
Én is fiatal vagyok, de én sem tudom hova tenni ezt... Bár szerencse engem nem érint ez a halloween.
2013. okt. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom,engem nem érdekel,de bezzeg kiskoromban érdekelt,csak akkor még nem volt nálunk ennyire sem "őrület".Most már késő.=/
2013. okt. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
81%

"Azt se tudom, hogy mit ünnepelnek Halloweenkor, na mindegy."

Miért ítélkezel olyan dolog felett, amiről azt sem tudod, hogy micsoda? Amúgy nem kötelező ünnepelni, így nem értem mi ez a nagy kiborulás.

2013. okt. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Az általad felsorolt vallási ünnepek nagyon sok embernek nem az eredeti ünneplését jelenti ma már. Aki nem vallásos, az nem jézuskát vár karácsonykor, hanem télapót. 6-án mikulás van. Miklós napja. Húsvétkor sem mindenki a feltámadást ünnepli, hanem a nyuszi hozta ajándékozást. Változott a világ. A legtöbb vallásos ünnepnek már más jelentése is van. Tudod, sem a húsvét, sem a karácsony nem magyar ünnep. Átvettük azokat is.
2013. okt. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment mindenkinek zöld kéz :)
2013. okt. 30. 06:56
 9/15 Frigg válasza:
90%

[link]


Ajánlom figyelmedbe, ha már semmit nem tudsz róla :)

Én meg őszintén, azt nem értem, hogy mi a f**sz ez az Amerika-utálat őrület? Én itt élek, Amerikában, igen. De a Hallowennak, ha elolvasod a cikket, vajmi kevés köze van Amerikához, szóval csak ezért fölösleges utálni. Hogy mire jó? mint a farsang. Beöltözöl, bulizol. Ha nincs kedved, akkor nem.


23/N

2013. okt. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én már a Valentin napon is nyüszögtem.
2013. okt. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!